Holásek řádil na Minareli

Holásek řádil na Minareli
Zlechov Sport 03 / 03 / 2011

Pro jezdce Motosportklubu Uherské Hradiště Václava Holáska ze Zlechova byla loňská motocyklová sezony jedna z nejúspěšnějších. Po Karlu Kalinovi, vicemistru ve třídě Supermono, se Václav Holásek stal ve třídě do 50 ccm na stroji Minareli přeborníkem České republiky.
Ve čtyřech závodech, na kterých startoval, čtyřikrát stál na stupni nejvyšším. Hořice, Dvůr Králové, Nepomuk a Braná, tam zůstal neporažen. „Největší radost jsem měl z vítězství v Hořicích, kde jsem nenašel přemožitele ani ve třídě do 175 ccm na Kovrovci,“ je spokojený Holásek, který na tomto závodě vybojoval zlatý double. Ve třídě do 175 ccm si v přeborech ČR vybojoval šesté místo.
Do nové sezony připravuje zlechovský závodník nový stroj. „Stavím novou ČZ 175, vodou chlazený jednoválcový motocykl, na který se velmi těším. Škoda jen, že zemřel můj velmi dobrý kamarád a konstruktér Václav Tázler, jehož odchod je pro mě velkou ztrátou. I přesto doufám, že se mi letos bude opět dařit,“ přeje si Holásek, který si už užívá zaslouženého důchodu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace