Horko vyzouvalo pneumatiky

Nedachlebice Sport 03 / 08 / 2012

Nejrychlejší dokončili závod za tři čtvrtě hodiny

Nejdelší soutěž ve dvacetileté historii zlínského šampionátu Intercup mají za sebou jezdci nedachlebické Jump Rally. Už podeváté si dali dostaveníčko fandové rádiově řízených aut v Nedachlebicích v areálu fotbalového hřiště. Letos pro ně organizátoři nachystali celkem 11 rychlostních zkoušek. Po jejich absolvování byl čas nejrychlejšího 44:16 minut. „Pokaždé se snažíme postavit jinou trať. Letos bylo pro závodníky připraveno více šotoliny. Žádná ze zkoušek nebyla kratší než tři minuty,“ uvedl Josef Jandouš, organizátor i závodník v jedné osobě. Celkovým vítězem se stal František Doležal z Čisté u Mladé Boleslavi, druhý Petr Pavlát z Malé Skály a třetí dojel David Mišalko z Čisté u Mladé Boleslavi. Všichni tři na vozech Toyota Cellica GT-Four. V kategorii juniorů zvítězil s náskokem jedné vteřiny David Sedláček s Hvozdné na voze Škoda Fabia S 2000 před Vítem Kutalem s vozem Subaru Impreza WRC.
Z celkového počtu 42 přihlášených posádek dojelo do cíle 36. Mezi nimi i dva zástupci Nedachlebic. Josef Jandouš s Fordem RS 200 celkově na 17. místě, jeho syn Josef s Porsche 911 SC RS na 24. místě, ale v juniorech skočil těsně pod bednou. Bral 4. místo. „Prohrál těsně souboj o třetí místo, zbrzdily ho technické problémy, hlavně v horku se jezdcům vyzouvaly pneumatiky. I přesto, že jsou přilepeny vteřinovým lepidlem, na rozpáleném asfaltu dostávaly hodně zabrat. V sobotu to byla jedna z hlavních příčin defektů i u ostatních jezdců,“ poznamenal Jandouš k problémům s tropickým počasím.
Zatímco v posledních dvou závodech v desetidílném seriálu Intercupu dokázal Josef Jandouš bodovat, na „vlastním“ závodě se mu příliš nedařilo. „Neměl jsem čas na servis auta. Nejde dělat všechno dohromady, organizovat závody a ještě k tomu závodit. I přes to, že jsem se snažil, důležitější byla samotná organizace závodu. Do dalšího závodu dám opět maximum,“ dodal Josef Jandouš.