Hořký Budvar, chutná Plzeň

Sport 01 / 11 / 2010

Volejbalisté Starého Města si v pivních městech počínali jako na houpačce

S torzem pouhých devíti hráčů odehráli prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město souboje na palubovkách soupeřů. Trenér Petr Karabec postrádal v bitvách na jihu i západě Čech kvarteto Pecháček, Špalek (oba pracovní povinnosti), Košík (zranění), Ferenec. A tak se očekávalo, jak si s absencemi v pivních městech poradí.
České Budějovice - Staré Město 3:0 (16, 21, 22)
Hosté nezachytili nástup a rychle prohrávali 2:8. Když si pak Jihočeši náskok bez větších problémů udržovali (18:10), s převahou získali první set. Obraz hry se nezměnil ani v úvodu druhého setu, tudíž kouč Karabec poslal do hry osmnáctiletého juniora Bartoše ze zlínské farmy a mladík přesvědčil o svém talentu. Borci ze Širůchu zlepšili úspěšnost v útoku a set ztratili až ve vyrovnané koncovce. Staroměstským se přilepila smůla na paty i ve třetí sadě, zranil se totiž univerzál Paták, na jehož post se posunul Kment, a na bloku hrál Koláček. I když byl závěrečný set vyrovnaný, domácí si vítězství vzít nenechali.
Plzeň - Staré Město 0:3 (-19, -22, -20)
Jelikož Paták už na západ Čech neodcestoval, hosté vsadili na hru bez libera, na univerzálu nastoupil Svoboda a na smeči Erman. A výsledek se dostavil. Staroměstští od začátku tvrdili muziku výborným servisem, pestrou hrou a důraznými bloky, což jim vyneslo výrazné vedení 18:12 a zisk prvního setu. Západočeši však přidali, přitvrdili na servisu a utkání bylo vyrovnanější. Ve druhém setu vedli o dva body, ale zkušený výběr ze Slovácka se v závěru prosadil bodovými bloky. Také v závěrečném setu šli do vedení domácí a při druhém technickém time-outu vedli 16:14. Skvěle podávající Svoboda pak přispěl rozhodujícím způsobem ke zvratu, hosté otočili na 19:16 a v závěru zápasu si náskok pohlídali až k vítězství bez ztráty setu.
Volejbalisté Starého Města se nyní opět představí vlastním fanouškům, v pátek hostí od 18.30  Chomutov, v sobotu od 17 Českou lípu.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Paták, Pospíšil, Svoboda, Maděra, Erman, Bartoš, Koláček.

autor: PETR STRAKA