Horňák a spol. postoupili na amatérské EURO!

Slovácko Sport 20 / 10 / 2022

Fotbalová reprezentace Zlínského KFS postoupila na amatérské mistrovství Evropy! Horňák a spol. se probojovali mezi nejlepších osm týmů v Belfastu, kdy bez ztráty kytičky ovládli jednu z osmi kvalifikační skupin UEFA Regions' Cupu, když porazili nejlepší amatérský tým Švédska, Walesu a remizovali s domácím Severním Irskem.

„I když neznáme sílu soupeřů, jsou pro nás velkou neznámou, tak uděláme maximum pro co nejlepší výsledek,“ nechal se před odletem slyšet Petr Labancz, manažer výběru Zlínského KFS. Jeho slova si hráči vzali k srdci a dosáhli na vytoužený postup na amatérské EURO, které je na programu v létě příštího roku.

Zlínský kraj reprezentovali i tři vyslanci Slovácka, obránce a kapitán týmu Petr Horňák ze Strání, záložník Roman Sopůšek z Hluku a jeho klubový trenér Aleš Zlínský v roli asistenta kouče Lukáše Motala. Jeho armáda už proti Göteborgu jasně ukázala, že míří hodně vysoko. Soupeře totiž po perfektním výkonu spláchla 8:1 (Gojš 2, Jakubowicz 2, Juřica, Glozyga, Kašík, Goňa). Český šampion dominoval hlavně ve druhé půli, kdy Švédům nasázel šest gólů. Ve druhém vystoupení na umělé trávě v Belfastu výběr Zlínského KFS udolal waleský výběr Tîm Rhanbarthol Cymru 3:2 (Gojš, Juřica, Jakubowicz), když se skóre přelévalo jako na houpačce. Velšané ještě po hodině hry vedli 2:1, ale čtyřminutová smršť Motalových boys rozhodla. Včera jim tak proti domácímu Eastern Region stačila remíza… A povedlo se. Soupeř sice ve 46. minutě otevřel skóre a po hodině hry neproměnil pokutový kop Horňák, ale nakonec se na jeho partu usmálo štěstí, když si v 80. minutě střílený centr srazil do vlastní sítě Gorman.

UEFA Regions' Cup je mezinárodní soutěž, která se koná každý lichý rok od roku 1999 a navazuje na mistrovství Evropy amatérů ve fotbale v letech 1967 až 1978. Turnaj je určený hráčům nižších soutěží ve věku 19 až 40 let, kteří nemají profesionální smlouvy.