Horův memoriál opanoval Stuchlý

Boršice Sport 27 / 05 / 2014

Šestý ročník Memoriálu Vratislava Hory v Boršicích se proměnil v jednoznačnou záležitost šachistů ŠK Staré Město, kteří ovládli všechny kategorie, včetně hodnocení týmů. V konkurenci 54 hráčů se nakonec z vítězství radoval Ondřej Stuchlý, který nevyhrál pouze jednu z devíti partií.
Turnaj, který je vzpomínkou na vynikajícího trenéra, změnil po pěti letech systém. O vítězství bojovali jednotlivci (ročník nar. 1996 a mladší) a nejlepší týmy se pak vyhlašovaly až podle bodových zisků jednotlivých hráčů.
Stuchlý ze Starého Město získal 8 bodů z devíti partií a jasně zvítězil. O bod zpět skončil Michal Skalka z Veselí nad Moravou a třetí byl další vyslanec z pravého břehu řeky Moravy František Mrkus. Pořadatelé vyhodnotili i kategorii do 12 let, ve které byl nejlepší Alexandr Skalský před Vlastimilem Babulou a Janem Vávrou (všichni St. Město).
Klání týmů tak logicky vyznělo pro Staré Město A, druhá skončila Orlová a třetí Veselí nad Moravou. V mladší kategorii bylo pořadí St. Město B, Havířov, St. Město C.
Novinkou byl doprovodný rapid turnaj pro dospělé, který přilákal 30 šachistů, včetně velmistra Marka Vokáče z Turnova. Medailisty určilo až pomocné hodnocení, neboť nejlepší tři měli 5,5 bodu ze sedmi partií. Z vítězství se nakonec radoval Rostislav Kuboš z Orlové, druhý skončil Vojtěch Dobeš ze Starého Města a třetí Vokáč.