Hráčům dnes skončila dovolená

Hráčům dnes skončila dovolená
Uherské Hradiště Sport 05 / 01 / 2010

Znovu zakusí, jak chutná Mazurova příprava na sezonu

Slovácko má za sebou urychlenou letní přestavbu týmu a nepříliš vydařený podzim.
Vedení přesto podrželo trenéra Mazuru, který by měl dovést tým minimálně k záchraně. Slovácko navíc angažovalo nového sportovního ředitele, který by měl pomoci kádr prvoligového nováčka zkonsolidovat a pomoci svými zkušenostmi i v jiných oblastech. Právě dnes se po zimní pauze a dovolených znovu sejde kompletní kádr, aby se pod Mazurovým vedením ponořil do přípravy na nelehkou cestu za vyššími příčkami v tabulce Gambrinus ligy. V kabině se však hráči příliš neohřejí. Hned ráno si sbalí svoje věci a vyrazí na kondiční soustředění.
Kondiční soustředění – Velké Losiny
„Populární“ dýchánek všech hráčů, na který se všichni vždy moc a moc těší. Fotbalisté spalují to, co si do těla uložili přes Vánoce, a nabírají fyzickou kondici. Samotnému soustředění předcházelo několik individuálních tréninků se sport testery. „Nachystal jsem klukům individuální plány, takže na kondiční soustředění jedeme s tím, že toto už mají za sebou,“ prozradil trenér Mazura. „Hráči by měli ještě před zahájením přípravy v osmi dnech absolvovat asi pět tréninkových jednotek a na soustředění už tak můžeme pracovat na dalších věcech,“ dodává.
Trojfázové tréninky ve Velkých Losinách, které Slovácko už tradičně pro přípravu využívá, zahrnují tréninky na hřišti, dynamickou průpravu v tělocvičně, obecnou vytrvalost na běžkách, běh, posilovnu a v závěru dne regeneraci. To vše by mělo pomoci vytvořit hráčům fyzické rezervy na boje o jarní body.
Zimní turnaj
Ihned po skončení soustředění naskočí fotbalisté do zimní ligy. V brněnské skupině zahájí proti sousednímu Zlínu, aby pak v rámci stejné skupiny narazili na Olomouc a domácí Brno. Že turnaj nebude jen pouhou přípravou, naznačil i trenér Mazura. „Prestižní je to vždycky - navíc máme letos už ve skupině prakticky tři derby. Hrajeme se Zlínem, Olomoucí a Brnem a předpokládám, že hlavně kluci a asi i fanoušci to budou brát docela vážně. Přesto je to ale příprava, takže pokud budeme mít nějaké hráče na zkoušku, tak je prostě vyzkoušíme. Na to tyhle zápasy jsou. Je to „soutěžní“ zápas a budeme si moci kvalitu hráčů otestovat lépe než v klasickém přáteláku.
Turecko
Po skončení zimního turnaje se Slovácko týden bude připravovat v domácích podmínkách a sehraje ještě dva přípravné duely. Poté poletí za teplem do Turecka, kde už bude na řadě herní a taktická příprava. „V Turecku budeme deset dní, odehrajeme tam tři zápasy, rád bych, aby byly proti třem kvalitním soupeřům,“ upřesňuje trenér Slovácka, který počítá před odletem s možným zeštíhlením kádru.
„Pokud přijdou vytipovaní hráči a hráči na zkoušku, tak by mělo do Turecka odjet asi dvaadvacet až čtyřiadvacet lidí ze zhruba sedmadvaceti, kteří by mohli celkem naskočit do přípravy. Hlavním cílem pak bude to, že by se nám měla vykrystalizovat základní sestava pro ligu,“ dodává.
Zranění
Ta byla nejčastěji zmiňovaným slovem podzimu 2009. A jak že se stav marodky měnil v průběhu zimní přestávky?
„U zraněných hráčů jsme se snažili je dostat co nejdřív zpět, takže měli speciální léčebné programy v Luhačovicích, regeneraci, bahna a jediným, kterého se toto netýkalo, byl Jirka Perůtka, který teprve začátkem prosince sundával sádru. Doufám ale, že kádr bude pro začátek přípravy zdravý, a to včetně Michala Gondy, kterému našli nějakou bakterii v krvi, tak měl ještě tři týdny antibiotika.“
Cíle pro jaro
Po generálce v Bratislavě už začne Slovácku standardní týdenní ligový režim, takže v pondělí už bude následovat příprava na první jarní ligový duel.
„Začínáme v Olomouci a pak máme doma Brno, takže bychom se rádi pokusili co nejdřív dostat trochu nahoru a měli klid,“ přeje si Mazura.
„Na podzim se mi zase potvrdilo, že vstup do sezony je velmi důležitý. Když tohle vyjde, pak je to vidět na psychice, herním projevu, lehkosti týmu a jinak se pracuje.
My měli herní vstup dobrý, ale dlouho chyběly výsledky, pak se zase objevily jiné okolnosti a pomalu jsme ochabovali. Pak už dost záleželo na psychice a na úrovni fotbalu to bylo znát. Věřme, že jaro bude bodově bohatší a my se co nejdřív dostaneme do klidných vod.“

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace