Hradiště porazil hrdina z Nagana

Uherské Hradiště Sport 14 / 09 / 2011

O porážce Sladkého a spol. rozhodlo zbytečné vyloučení

Hokejisté HC Uherské Hradiště v premiéře nové druhoholigové sezony výrazně potrápili jednoho z favoritů soutěže z Karviné. Mančaft, jehož dres obléká i olympijský hrdina z Nagana a dvojnásobný světový šampion David Moravec, zlomil odpor Sladkého a spol. až v posledních minutách...
Uh. Hradiště - Karviná 4:7 (1:2, 3:2, 0:3)
Ještě než sudí Coufal vhodil úvodní bully, hráči a fanoušci uctili minutou ticha památku tragicky zesnulých hokejistů ruské Jaroslavle. Při letecké katastrofě zahynuli i tři čeští reprezentanti Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček.
Hradišťští měli start z říše snů, už ve druhé minutě zařídil premiérovou branku sezony Antonovič, na jehož ránu byl gólman Iláš překrátký. Jenže gól zdravě naštval Severomoravany, kteří přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a na sklonku první třetiny v rozpětí 21 sekund otočili kormidlem zápasu. U obou branek asistoval Moravec a zahájil své galapředstavení. Když „spadla opona“, měl na kontě 2 góly a 3 asistence...
Prostřední třetina přinesla hned pět gólů a hlavně srovnání skóre na 4:4. I když se většinou hrálo před brankou Hynka Kůdely, domácí těžili z parádně sehraných přesilovek a rychlého přechodu do útoku. Zbraně přitom nesložili ani za stavu 1:3 a 2:4.
Klíčový okamžik nakonec přišel 2 sekundy před koncem druhé části, kdy Knebl nepochopitelně vyhodil puk mimo hřiště a ve 25. sekundě posledního dějství pak Uh. Hradiště inkasovalo z hokejky Moravce. Jeho gól byl nakonec vítězný. Domácí se totiž už na odpověď nezmohli a navíc v závěru ještě dvakrát kapitulovali, když jednu hořkou pilulku spolkli při power play. Branky a asistence: Antonovič, Sakrajda (Knebl, Šťastný), Knebl (Krystýnek), Šafařík (Mikeš, Sakrajda). Vyloučení 7:6, využití 3:2, 250 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Krystýnek, Sladký, Šafařík, Matula, Měšťánek - Knebl, Sakrajda, Mikeš - Rapant, Antonovič, Červenka - Karpíšek, Šoula, Křemeček - Němec, Kadlčík, Hrabec - Horehleď.