Hradišťskou jízdu řídí Kotačka

Slovácko Sport 03 / 11 / 2009

Hokejisté Uh. Hradiště stále stoprocentní, Ostrožané naopak spolkli první hořkou pilulku

Hokejisté Uh. Ostrohu utrpěli první porážku v soutěži, když na domácím ledě trošku nečekaně podlehli Kroměříži. Borci z Uh. Hradiště a Uh. Brodu si naopak smlsli na Boskovicích a kralují krajské lize.
Uh. Ostroh - Kroměříž 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Ostrožané v první části navázali na předchozí domácí vystoupení a ranou Kučery od modré při přesilovce otevřeli skóre. Hanáci sice srovnali, ale vedení domácím vrátil Zalubil, který z brejku nedal brankáři žádnou šanci. Radost z první třetiny se však vypařila jako pára nad hrncem v prostřední části, v níž domácí totálně vyhořeli. A také se k nim zády obrátilo štěstí. „Ve dvou důležitých okamžicích jsme měli smůlu. Nejprve se na jednoho soupeřova obránce řítila naše dvojice, avšak přihrávka se odrazila od hlavního rozhodčího a bylo po akci. Na druhé straně jsme při bránění vyhazovali kotouč, kterému stál opět v cestě sudí, od něj se odrazil přímo k hostům, kteří situace využili a vstřelili branku,“ běduje Bronislav Zápařka, generální manažer klubu. Namísto zvýšení náskoku přišlo srovnání a s Ostrožskými to šlo z kopce. Do druhé sirény kapitulovali ještě dvakrát, a třebaže se ve třetí části dostali na kontakt zásluhou Bauera, vyšli poprvé v sezoně bodově naprázdno. Branky: Kučera, Zalubil, Bauer.
UH. OSTROH: Tuček - Frolek, Klauda, Vaněk, Kučera, Nevídal, Fekiač - Bauer, Němčický, Tóth - Zalubil, Kolář, Ťok - Vitoslavský, Volčko, Peprníček, Tran, Jurásek.
Uh. Hradiště - Plumlov nehráno
Hosté na Slovácko nepřijeli, odhlásili se totiž ze soutěže.
Uh. Brod - Boskovice 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Hokejisté Uherského Brodu si začali dláždit cestičku za třetím vítězstvím už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. V dalším průběhu pak nedovolili repete souboje s Kroměříží, v němž školácky ztratili tříbrankový náskok, ale naopak soupeře rozebrali do posledního šroubku.
Střelecké manévry odstartoval už v šesté minutě Vančura, který těžil z ukázkové spolupráce s Gergelou. Boskovičtí v první části ještě byli nebezpeční, ale gólman Vilímek odmítl kapitulovat. A tak se ještě dvakrát rozsvítilo červené světlo za jeho protějškem. V prostřední třetině pokračovala exhibice Broďanů, kteří ve 28. minutě už vedli 6:0! A třebaže hned z protiútoku korigoval hostující Krupička, o vítězi nebylo pochyb. Závěrečné dějství se dohrávalo jen z povinnosti. I přesto se v něm ještě domácí dvakrát radovali z gólu. „Soupeř mě zklamal, čekal jsem víc,“ komentoval hladké vítězství Zbyněk Kůdela, kouč Uh. Brodu, který stále míchá s gólmany. Masku po Kůdelovi a Struhelkovi nasadil Vilímek. „Zachytal spolehlivě. Málek? Už byl připravený na střídání, jeho start si necháme jako překvapení,“ uvedl lodivod. Branky: Vančura 2, Šiller 2, P. Obadal, Peterka, Marek, Hasoň.
UH. BROD: Vilímek - Bahula, Masař, Březík, Kubiš, L. Obadal, Surý - Suhrada, Šiller, Peterka - Gergela, Marek, Vančura - P. Obadal, Hasoň, Provazník.
Boskovice - Uh. Hradiště 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)
Rozjetou hradišťskou mašinu nezastavily ani Boskovice, které s lídrem soutěže držely krok pouze první třetinu, v níž dokonce rozezvonily břevno Oharkovy svatyně.
Hosté zase zahrozili agilním Novákem, který ujížděl sám na Hrachovinu, ale přestřelil. Byl to však právě Novák, který byl ústřední postavou zápasu. U čtyřech gólů totiž asistoval a poslední pátý vsítil sám! Jeho role byla výjimečná hlavně při přesilových hrách v prostřední části, v níž se během osmi minut čtyřikrát proměnil v asistenta. Hattrick z jeho učebnicových křižných přihrávek vytěžil kanonýr Kotačka a premiérovou trefu v sezoně oslavil obránce (včera však útočník - pozn. autora) Sladký. A když pak ve 43. minutě Novák zvyšoval na 0:5, nebylo co řešit. Hradišťské jen může mrzet, že v závěru troškou polevili v koncentraci a připravili o čisté konto jinak vynikajícího gólmana Oharka. Branky: Kotačka 3, Sladký, Novák.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Horsák, T. Kartusek, Krystýnek, Fornůsek - Andrýsek, Kotačka, Novák - Schuster, Barák, V. Kartusek - Miko, Sladký, Šupka.

autor: ceh, hor, hol