Hradišťští ožili, trápili favorita

Sport 29 / 03 / 2011

Házenkáři Uh. Hradiště sahali na Hané po bodu, v závěru ale selhali v koncovce

Házenkáři Uherského Hradiště se ani v jarní premiéře Středomoravské ligy premiérového vítězství v sezoně nedočkali. I když je nutno podotknout, že předvedeným výkonem nezklamali a konečný výsledek je pro Habartu a spol. krutý. S nadupaným Kostelcem totiž ještě deset minut před koncem hráli 17:17...
Kostelec na Hané - Uh. Hradiště 32:24 (16:11)
I když je kádr domácích prošpikován řadou bývalých interligových hráčů (Varhalík, Zajíček, Kocourek, bratři Greplové), Hradišťští s favoritem dlouho drželi krok. Po deseti minutách svítily na ukazeteli skóre dvě čtyřky. Jenže pak se bohužel pro hosty zastřeloval Dominik Habarta, který neomylně trefoval tyče, čehož Hanáci využili k trháku na 9:5. Když hoši ze Slovácka snížili na 12:10, vzali si domácí oddechový čas, po kterém utekli na poločasový pětibrankový rozdíl.
Po přestávce Slovácká pokračovala ve výborné hře, zavřela obranu, skvěle se rozchytal Martin Polešovský, který vystřídal zbytečně se rozčilujícího se Šimůnka, a ve 40. minutě bylo vyrovnáno - 17:17! „Domácí po dalším oddechovém čase vsadili na osobní obranu Habarty, čímž otupili naši střeleckou sílu a po sérii zbytečných technických chyb šli do pětibrankového vedení 26:21,“ říká kouč Pavel Blaha. Jeho výběr však nesložil zbraně a čtyři minuty před koncem se znovu dotáhli na „dostřel“ soupeři. V závěru však Hradišťským nevyšla sázka na jednu kartu. „Taktika byla jasná. Dlouho se nemazlit s míčem, rychle zakončovat a osobkou na obě spojky přinutit soupeře k chybám. Bohužel se nám při střelbě lepila smůla na paty a z brejky jsme inkasovali,“ posteskl si Blaha, který byl i přes porážku s výkonem týmu spokojený. „Jeho tvář se naprosto změnila, poraženecká nálada je pryč. Kluci, včetně jindy chladného střelce Habarty, bojovali jako jeden muž. Výsledek je proto trošku krutý. Bodík jsme měli na dosah. Škoda, že se ještě nedokážeme vyvarovat technických chyba a zakončení není stoprocentní,“ litoval lodivod, který citelně postrádal dvojici levých křídel Blaha, Růžička.
UH. HRADIŠTĚ: Šimůnek, Polešovský - Januš 1, Čechmánek 1, Hospodářský 4, Bureš 1, Vacula 2, Prokop 1, Marčík 1, Svoboda 2, Kašný 1, Pšenčík 4, Habarta 6.
1. Uničov    9    1    1    285:227    19
2. Droždín    8    0    3    307:265    16
3. Litovel B    7    0    3    305:249    14
4. Kostelec B    7    0    4    312:289    14
5. Bystřice B    6    0    4    284:269    12
6. V. Bystřice B    5    1    5    271:271    11
7. Dřevohostice    6    0    4    226:204    10