Hradišťští posílili o hanácké trio a potěšili fanoušky 6 body

Slovácko Sport 14 / 02 / 2013

Hokejisté Uherského Brodu vyplenili Kroměříž, ve 25. minutě vedli 6:0…

Hokejisté HC Uherské Hradiště si poprvé v letošním ročníku Krajské ligy vychutnávají dvě tříbodová vítězství za sebou. Na domácím ledě si poradili s brněnským Warriorem i Velkým Meziříčím, když o triumfu pokaždé rozhodli v poslední třetině. Uherský Brod nezaváhal v krajském derby na ledě Kroměříže.

Uh. Hradiště - Warrior Brno 6:4
Hokejisté Uh. Hradiště si připsali cenný skalp brněnských Válečníků, předního týmu krajské ligy. O vítězství se svou premiérovou trefou zasloužil Petr Brada, čerstvá posila z druholigového Přerova, odkud přišli na střídavý start i další dva útočníci Jan Loupal a Daniel Matušenko.
Svěřenci kouče Petra Sakrajdy po celý zápas tahali za delší konec, ale vždycky nechali soupeře srovnat krok. A tak o majiteli tří bodů rozhodla až poslední třetina, kterou zvládli lépe domácí. Skvělou partii odehrála první pětka, která zařídila pět ze šesti gólů! Dvakrát do černého zamířil nejlepší kanonýr týmu Martin Červenka, který si navrch připsal jednu asistenci.
„Kluci mě potěšili, příchodem nových hráčů se zvedl celý tým. Soupeře jsme ani nepustili do power-play,“ uvedl spokojený Sakrajda. Branky: Červenka 2, Dobeš, Brada, Fridrich, Lažek.Třetiny: 2:2, 1:1, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Vlachynský, Hubáček - Lažek, Foltýn, Studený, Pochylý, Černý - Dobeš, Červenka, Fridrich - Loupal, Brada, Matušenko - Brim, Nikl, R. Čech.

Uh. Hradiště - Velké Meziříčí 6:3
Kdo přišel o minutu později, neviděl vedoucí trefu Matušenka. Bleskurychlý gól domácí nakopl a v osmé minutě vedli po využité přesilovce už 2:0. Jenže pod dojmem náskoku polevili. „Rychlé vedení nám spíš ublížilo, kluci přestali hrát v domnění, že to půjde samo, a soupeř brzy jejich rozpoložení potrestal,“ mrzí Sakrajdu zbytečné komplikace. Jeho tým totiž inkasoval ještě do první sirény a ve druhé části dokonce musel dohánět manko, když kapituloval i při vlastní přesilovce… To už na ledě nebyli Černý s Niklem. „Nehráli podle našich představ, tak jsme je vystřídali,“ vysvětlil lodivod. Za stavu 2:3 však domácí opět nakopli motor a čtyřmi góly převážili misky vah na svou stranu. Otočku režírovala přerovská formace, jejíž zápasový učet se zastavil na čtyřech gólech a dvou asistencích. „Poslední třetinu jsme zvládli skvěle, pátý gól jsme dali tři minuty před koncem a soupeře pak dorazili při power-play,“ neskrýval po druhé výhře v řadě spokojenost Sakrajda. Branky: Brada 2, Fridrich 2, Matušenko, Loupal. Třetiny: 2:1, 1:2, 3:0.
UH. HRADIŠTĚ: Vlachynský, Hubáček - Foltýn, Lažek, Studený, Pochylý, Černý (21. Bachan), Ohnoutek - Dobeš, Červenka, Fridrich - Loupal, Brada, Matušenko - Brim, R. Čech, Nikl (21. Býček).

Kroměříž - Uh. Brod 4:7
Ve šlágru kola nastoupil aktuálně druhý Uherský Brod na ledě čtvrté Kroměříže a po celé utkání byl lepším týmem. Už v první třetině získal dvoubrankové vedení, a to nevyužil ještě další tři samostatné nájezdy. „Měl jsem trochu obavu, aby se nám to nakonec nevymstilo, ale naštěstí to nebyl tento případ,“ uvedl kouč brodských hokejistů Zbyněk Kůdela. Jeho svěřenci pokračovali v náporu a na výbornou jim vyšel úvod druhé třetiny, takže už ve 25. minutě svítilo na tabuli skóre 0:6! Až za tohoto stavu se dostali ke slovu domácí, kteří využili nejprve přesilovku 5:3 a následně 5:4 a snížili na 2:6. Možný náznak zdramatizovaní přinesl úvod třetí třetiny, kdy Kroměříž snížila na 3:6, rychlá odpověď hostů ale veškeré naděje rychle utnula. Poslední branku pak viděli diváci až sedm sekund před koncem, kdy domácí korigovali na konečných 4:7. V dresu hostů se ukázala ve velmi dobrém světle první lajna, v níž poprvé nastoupila posila ze Zlína Okénka. V některých momentech, hlavně v oslabeních, tým podržel brankář Málek. Třetiny: 0:2, 2:4, 2:1 Branky: Gergela 3, Kotačka 2, Kubiš, Obadal P.
Uh. Brod: Málek - Hlatký, Woska, Surý, Matula, Měšťánek, Bahula - Gergela, Obadal P., Okénka - Kubiš, Obadal L., Šiller - Novák, Gazdík, Kotačka – Hladiš, Bujáček.

autor: ceh, bri