Hradišťští slaví první výhry

Uherské Hradiště Sport 19 / 11 / 2008

Podruhé už basketbalisté BŠ Gymnázium Uherské Hradiště výhodu domácího prostředí nezahodili a po dramatickém dvojboji s Tišnovem si do tabulky Oblastního přeboru U20 připsali první dvě vítězství.

Uh. Hradiště - Tišnov 75:66 (32:25)
První čtvrtina se vyznačovala mizernou střeleckou produktivitou obou týmů, takže na jejím konci svítil na ukazateli skóre stav 9:7! Ve srovnání s tím přineslo druhé dějství přímo bodové hody, jež vyzněly pro domácí, kteří si vybudovali sedmibodový náskok. Zásadní obrat přinesl úvod druhého poločasu, v němž se rozestříleli Tišnovští a čtyřmi trojkami v řadě strhli vedení na svou stranu (36:37). Domácí sice dokázali reagovat, ale utkání dostalo zcela jiný náboj. Brňané už nebyli pouze do počtu, několikrát se dotáhli na rozdíl jediného bodu a jednou i srovnali. Domácí však vždycky dokázali odpovědět a těsné vedení drželi až do sedmé minuty poslední čtvrtiny, kdy devíti body v řadě utkání definitivně rozhodli. Body: Gmenta 16, Pelech 13, Vlachynský 11, Vašek 8, Pavlica 7, Stancl 6, Šácha 6, Surý 2.
Uh. Hradiště - Tišnov 85:68 (39:41)
Odveta se nesla ve stejném duchu. V první části hry opět začali lépe Hradišťští a do jejího konce si vypracovali šestibodové vedení (21:14), které ale během druhé desetiminutovky prohospodařili. A opět se bojovalo o každý míč. Hosté náskok udrželi téměř celou třetí čtvrtinu. Až v jejím závěru dokázali domácí zahrát lépe. Do poslední části hry se tak šlo za stavu 57:56. Závěr však opět zvládli lépe domácí, kteří devítibodovou šňůrou ukázali, kdo je na palubovce pánem. Body: Pelech 27, Surý 23, Pavlica 10, Stancl 10, Vašek 6, Gmenta 4, Vlachynský 4, Opluštil 2, Šácha 2.