Hrdinou Obadal, srovnal a rozhodl!

Slovácko Sport 28 / 01 / 2016

Hokejisté Uherského Ostrohu na vlastní kůži poznali, s jakými pocity odjížděli před týdnem z brodského ledu borci Uh. Hradiště. I Ostrožané prohráli po samostatných nájezdech, když ještě v 53. minutě vedli 6:4...
UH. BROD - UH. OSTROH 7:6
Hokejisté Uherského Brodu fanouškům servírovali další thriller. Před týdnem prohráli s Uherským Hradištěm 3:6, aby v posledním šesti minutách srovnali a na samostatné nájezdy urvali bonusový bod. Ve čtvrtek si pak vše zopakovali, jen s tím rozdílem, že s Ostrožany prohrávali sedm minut před koncem 4:6... „Už je to obehraná písnička, než se zahřejeme na provozní teplotu, dostaneme pár gólů. Ale nakonec to zvládneme, což je nejpodstatnější,“ usmíval se brodský kouč Roman Uhříček, za kterého při pracovních povinnostech na lavičce zaskočil Zbyněk Kůdela.
Domácí sice brzy otevřeli gólový účet, když se trefil Kubiš, jenže ještě do první sirény třikrát inkasovali. Dvoubrankové vedení hosté drželi až do 28. minuty (2:4), pak se dvakrát v rozpětí pěti minut trefil obránce J. Vaněk, který vyhnal z brány Valúcha, a začínalo se od nuly. Lepší odpověď si Ostrožané ani nemohli přát, po gólech Neuwirtha a Flory šli do poslední části opět s dvoubrankovým náskokem. Když už se pomalu zdálo, že vítězství uhájí, Broďané zapnuli na motorový pohon, snížili a gólem Obadala v poslední minutě si vynutili prodloužení. A stejný hráč jej v třetí sérii rozhodl, když si položil gólmana a zasunul do odkryté klece. Branky: J. Vaněk 2, Kubiš, Holík, Klusák, Obadal, rozh. nájezd Obadal - Flora 2, Rauš, Stránský, L. Galuška, Neuwirth. Vyloučení 11:7, využití 2:0, oslabení 1:0. Třetiny 1:3, 3:3, 2:0.
UH. BROD: Zubo - Gureň, Řezníček, J. Vaněk, Surý, Kubiš, P. Vaněk - Hladiš, Holík, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - Obadal, Klusák, Šiller - Pavlůsek.
UH. OSTROH: Valúch (33. Luner, 41. Valúch) - Zahradný, Červínek, Kučera, Heča, Rapant - Antonovič, L. Galuška, Neuwirth, V. Galuška, Rauš, Flora, Mika, Stránský, Šlapák, Beneš, Ťok.

UH. HRADIŠTĚ - Břeclav 3:5

Kotačka a spol. měli jedinečnou šanci poskočit na osmou příčku, znamenající průnik do play off. Jenže důležitý zápas s Břeclaví nezvládli. Už start měli mizerný, když v 11. minutě prohrávali 0:2! Ze studené sprchy se dlouho nedokázali vzpamatovat. Lažek s Tomeškem nejdříve rozezvonili tyčku, další šance pochytal Král. Jeho kouzlo zlomil až v polovině zápasu Kotačka. Jenže za pár sekund domácí opět ztráceli dva góly. Weintrittovi boys však ve třetí části zvedli hlavu a když ve 49. minutě srovnali na 3:3, zdálo se, že zápas dotáhnou do vítězné tečky. Jenže další šance pochytal skvělý gólman Král a v závěru domácí dvakrát zapomněli na modré čáře Gabrišku, který své sólo vždy s přehledem proměnil. Branky: Kotačka, Horehleď, Dobeš. Třetiny 0:2, 1:1, 2:2.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Lažek, Klauda, Studený, Rozhon, Fridrich - Kotačka, Karpíšek, Horehleď - Burša, Šrenk, Dobeš - Kubal, Hruboš, Tomešek - Bureš.

Kroměříž - UH. HRADIŠTĚ 8:1
Hanáci od úvodní bully tvrdili muziku a bylo jen otázkou času, kdy hosté, kteří přijeli bez několika opor (Kotačka, Rozhon, Dobeš, Šrenk, Haničinec a další), poprvé inkasují. Náporu odolávali až do 17. minuty, kdy šli do tří a domácí obě verze nabídnuté početní výhody využili. Když pak v nástupu do druhé části přidali další dva slepené góly, nebylo co řešit. Hradišťští si navíc zapomněli seřídit mířidla, puk pálili přímo do brankáře. Největší šance spálili Horehleď, Bureš a Nohál. Otřepané nedáš-dostaneš potvrdil pátý gól domácích. Čestný úspěch hosté zaznamenali ve 20. sekundě poslední třetiny, ale víc jim už soupeř nedovolil. Kroměříž byla jasně lepší, hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, a nakonec ještě třikrát kapitulovali. Branka: Karpíšek. Třetiny 2:0, 3:0, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Lažek, Klauda, Studený, M. Hrabec - Horehleď, Burša, Karpíšek - Hruboš, Bureš, Nohál - V. Hrabec, Fridrich, Bednařík.

Břeclav - UH. OSTROH 3:4
Utkání ovlivnil přísný rozhodčí, který neustále udržoval obě trestné lavičky v permanenci. Domácí měli 12, hosté 17 vyloučených plus dva desetiminutové tresty. První branky se domácí diváci dočkali už ve 4. minutě. Ostrožané, kterým v sestavě pro nemoc nebo zranění chyběli Antonovič, Stránský, Nevídal a během utkání pro zranění odstoupil Rapant, se vyrovnání dočkali v 19. minutě Raušem. Po nástupu do druhé třetiny poslal ve 26. minutě hosty do vedení Flora, který za další čtyři minuty přidal další branku. Ovšem domácí po zmatku před gólmanem Valúchem dokázali ve 36. minutě snížit.
Rozhodující úder zasadili hosté ve 42. minutě, kdy se odražený puk dostal k Mikovi a ten upravil na 2:4. Břeclav ale zbraně nesložila, v 50. minutě hostům dobře známý Klimovič opět snížil. Hodně rozkouskovaný zápas ale dotáhli hosté do vítězného konce. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:1 Branky: Flora 2, Rauš, Mika
Uh. Ostroh: Valúch - Rapant, Zahradný, Červínek, R. Kučera, Heča - V. Galuška, L. Galuška, Neuwirth - Rauš, Flora, Mika - Beneš, Ťok, Šlapák.

autor: ceh, hol, sal