Hrdiny Zalubil se Zámečníkem, Horní Němčí čeká premiéra, Hluk už jednou vyhrál

Hluk, Horní Němčí Sport 12 / 05 / 2023

Finále Poháru OFS si podruhé za sebou zahrají týmy z okresní soutěže! O cennou trofej se na prvoligovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti poperou fotbalisté Hluku B a Horního Němčí, kteří skalpovali o patro výš hrající Bílovice, respektive Bánov. Strůjci postupu se stali Martin Zalubil a Josef Zámečník.

Finále je na programu 2. června, vyložený favorit neexistuje.

Záloha Spartaku zažívá skvělou sezonu, kraluje okresní soutěži a po šesti letech má šanci opět zvednout nad hlavu pohárovou trofej. V roce 2017 porazila Babice 5:0. To se však ještě nehrálo na stadionu 1.FC Slovácko. Hlučané navíc na cestě do finále zdolávali pouze překážky z okresního přeboru, postupně vyřadili obhájce z Jalubí, Traplice/Jankovice, Kněžpole a v semifinále Bílovice (skóre 20:2).

Horní Němčí si finále Poháru OFS zahraje poprvé v historii, skalpovalo dva soupeře z elitní okresní soutěže - Ostrožskou Lhotu a Bánov. V tabulce okresní soutěže figuruje čtvrté, soutěžní utkání naposledy prohrálo 16. října.

HLUK B - BÍLOVICE 2:0

Favorizované Bílovice roli nepotvrdily, sázka na kanonýra Sedláře jim nevyšla. S jedinou jeho šancí si gólman Gášek poradil. Otěže tak postupně převzali domácí, Blaha, Zalubil i O. Machala si však zapomněli seřídit mířidla. Až ve 39. minutě byl ve vápně faulovaný Šofra a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Zalubil. Ve druhé půli Hlučané pokračovali v tlaku a po hodině hry přidali pojistku. Bílovičtí to ještě zkusili, ale proti spolehlivě hrající obraně se neprosadili. Branky: Zalubil 2. Poločas 1:0.

HORNÍ NĚMČÍ - BÁNOV 4:1

I v Horním Němčí favorit selhal. Bánov sice po čtvrt hodině hry vedl, ale pak zahájil své galapředstavení Josef Zámečník, který do přestávky dvěma góly převážil misky vah. Po přestávce hosté zvýšili obrátky, snažili se o vyrovnání, ale ani z jednoho mráčku nezapršelo. A tak platilo otřepané nedáš - dostaneš, když se trefil veterán M. Tureček (42 let). Postup pak pečetil završením hattricku Zámečník. Branky: Zámečník 3, Tureček - Klon. Poločas 2:1.