Hruška válí, je nejlepší v Česku

Hruška válí, je nejlepší v Česku
Foto: archiv T. Hrušky
Uherské Hradiště Sport 01 / 08 / 2014

Kulturistice se věnuje teprve dva roky, přesto už sklízí úspěchy. Řeč je o sedmnáctiletém naturálním kulturistovi Tomáši Hruškovi z Klubu kulturistiky TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště, který sice na domácím šampionátu skončil na druhém místě, ale jako první z českých závodníků. K jeho dosavadním úspěchům patří také druhé místo na mezinárodním mistrovství Slovenska a deváté místo na MS juniorů v Nitře. „Hrával jsem fotbal za dorostenecké výběry Slovácka, jenomže po zranění zad jsem si musel zpevnit kostru, a tak jsem vyzkoušel kulturistiku. Tento sport mě ale tak uchvátil, že jsem se mu pod dohledem bratra začal věnovat naplno,“ říká Tomáš Hruška ke svým začátkům.
Letošní sezona byla totiž vůbec jeho oficiálně první závodní a hned tak úspěšná. „Co na první pohled vypadá lehce, ve skutečnosti tak není. Vše musím podřídit jenom tomuto sportu. Před závody jsem byl čtyři měsíce na dietě, kdy jsem v podstatě jedl jenom kuřecí maso a rýži. K tomu pětkrát týdně trénink. Teď jsem naopak v objemové přípravě, kdy musím nabrat na objemu. Čeká mě přestup do juniorské kategorie, kde už musím být objemově větší,“ vysvětluje úspěšný naturální kulturista.
A jaký je vlastně rozdíl mezi kulturistou a naturálním kulturistou? „V našem sportu je absolutně vyloučeno užívání jakéhokoliv dopingu, drog a anabolik. Laik třeba pozná rozdíl v tom, že na rozdíl od kulturistů nejsme tak obrovští, tím pádem si myslím, že jsme i přitažlivější z hlediska sportovního,“ doplňuje Hruška, kterému letošní sezóna vychází na výbornou, a to i přesto že coby dorostenec závodil v kategorii juniorů.
Na domácím šampionátu ho porazil jen slovenský reprezentant Tomáš Jurica. Ze závodníků Slovácké Slavie Uh. Hradiště se na domácím mistrovství umístili Zdeněk Hruška v kategorii MR.Physique nad 180 cm na 7. místě a Přemysl Pekárek do 180 cm na 4. místě. „Doufám, že mi forma vydrží i v příštím roce, kdy se bude v Dubaji konat mistrovství světa juniorů, na které bych se rád probojoval. Jen doufám, že se mi podaří sehnat i sponzory,“ uzavírá Tomáš Hruška.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace