Hrůza, děs. Kanci dostávají za uši

Uherský Brod Sport 16 / 05 / 2019

Hrozivě odstartovali do nové extraligové sezony inlinehokejisté IHC Kanci Uherský Brod, kteří si v úvodních dvou hracích víkendech připsali čtyři porážky při skóre 15:52! U Olšavy však věří, že ještě přijdou lepší zápasy.
Nový Jičín - UH. BROD 11:4
Okleštěná sestava Broďanů držela se soupeřem krok a naději na bodový zisk pouze do poloviny zápasu. Od třetí části Severomoravané kralovali a nakonec odcházeli s dvojciferným vítězstvím. „Výsledek je pro nás vzhledem k průbehu hry až příliš krutý,“ posteskl si Jan Heča, hrající šéf klubu. Branky: Gazda 3, Popelka. Čtvrtiny 2:1, 2:2, 3:1, 4:0.
Přerov - UH. BROD 15:3
Utkání mělo totožný scénář jako souboj s Novým Jičínem. Kanci byli opět dvě čtvrtiny rovnocenným soupeřem, ale pak se opět potvrdilo, že v osmi lidech je těžké pomýšlet na bodový zisk. „Soupeř disponoval kvalitou i kvantitou a v závěru si na ploše udělali střelnici,“ posteskl si Heča. Branky: Pavlůsek 2, Gazda. Čtvrtiny 2:1, 2:1, 4:0, 7:1.
UH. BROD: Zavadil - Budil, Heča, Pavlůsek, Gazda, Popelka, Marek, Surý, Vaněk.
UH. BROD - Hradec Králové 4:7
O víkendu se Broďané představili na domácí půdě, ale prvního bodíku se nedočkali. A přitom ještě v polovině zápasu vedli 3:2… „Bohužel, po čtyřiadvacáté minutě pokaždé vypadneme z role a z vítězství se raduje soupeř. S Východočechy jsme ale odehráli zatím nejpovedenější zápas, ve kterém vyčníval výkon brankáře Dominika Chovance,“ shrnul Heča. Branky: Janota 2, Kadlic, Gazda. Čtvrtiny 1:1, 2:1, 1:3, 0:2.
UH. BROD - Olomouc 4:19
Tak to byla bída, domácí od začátku tahali za kratší konec. Hanáci si dělali doslova, co chtěli. „Převaha byla opravdu drtivá. Jen s velkým štěstím jsme neinkasovali dvacet branek, což by byla pro náš tým rekordní porážka,“ podotkl Heča. Branky: Gazda 2, Šiller, Popelka. Čtvrtiny 1:2, 0:4, 0:8, 3:5.
UH. BROD: Chovanec - Surý, Vaněk, Janota, Šiller, Pavlůsek, Gazda, Popelka, Kadlic, Heča, Mikulec, Marek.

autor: Petr ČECH