I bez kouče Baliji soupeře deklasovali

Uherský Brod Sport 12 / 01 / 2016

Spanilá jízda basketbalistů Spartaku Uherský Brod pokračuje i v roce 2016. Na prahu nového letopočtu si přijeli pro další vítězství do Olomouce, hostitele smetli rozdílem 30 bodů a stále vévodí oblastnímu přeboru střední Moravy.
Olomouc - UH. BROD 53:83
K zápasu neodcestoval kouč Dušan Balija, který má zdravotní problémy, takže jej zaskočili hrající asistenti Jiří Kratěna a Jiří Krejčiřík. A premiéru zvládli na jedničku.
I když hosté přijeli jen v deseti, včetně dvou kadetů (ročník 1999), už úvodní „oťukávací“ čtvrtina naznačila, jak se bude souboj vyvíjet.
Jelikož Olomouc nastoupila v sedmi, šetřila se, aby vydržela celých 40 minut. Poločasová ztráta 13 bodů domácím ještě dávala naději, ale po třetí části bylo rozhodnuto.
Spartak totiž soupeře doslova převálcoval, Hanáci se nestíhali vracet do obrany a ztráceli i v doskocích pod oběma koši. Čtvrtinu nakonec Spartak vyhrál drtivě 28:6! Do poslední desetiminutovky už nenastoupil kapitán Jiří Kratěna (zranění kotníku - pozn. autora), takže dostali ještě ve větší míře šanci ukázat se junioři. Poločas: 30:43.