I když opět vyhráli, přišli o pozici lídra

Uherský Brod Sport 21 / 09 / 2018

Spanilá jízda třetiligových fotbalistů ČSK Uherský Brod pokračuje! Marek a spol. si počtvrté za sebou připsali do tabulky tři body a jsou pouze o skóre druzí za Líšní. Souboj s Uničovem však stejně jako před týdnem ve Frýdku-Místku zbytečně změnili v závěrečné drama.
UH. BROD - Uničov 3:2
Ještě v 75. minutě totiž vyhrávali 3:0 a vše vypadalo na poklidnou plavbu. Jenže finiš se domácím vymkl z ruky… „Fanoušci nás stále hnali dopředu, žádali pětku a kluci se nechali pobláznit. A to byla voda na mlýn soupeři, který hraje na hranici obrovského rizika ve snaze ještě s výsledkem něco udělat. Ale máme tři body, tak se nic nestalo,“ říká s úsměvem Martin Onda, kouč Uherského Brodu.
Jeho armáda zcela ovládla první poločas, soupeře prakticky nepustila k šestnáctce a brankář Dostál se tak s míčem příliš nepotkal. Poločasový výsledek 1:0 byl proto spravedlivý. Dalších gólů se fanoušci dočkali až po přestávce. A není bez zajímavosti, že mezi střelce se zapsali úplně stejní hráči jako před týdnem. Za stavu 3:0 Broďané chtěli přidat další branky a málem na to doplatili, druhý gól inkasovali z pokutového kopu. „Hráči se rozčilovali, ale zákrok není moc vidět ani na videu, takže to nechci komentovat. Jako zásadnější vidím situaci, kdy Dolina šel sám na brankáře, který jej mimo pokutové území podrazil a viděl pouze žlutou kartu…,“ divil se Onda. Dva inkasované góly připravily ČSK o pozici lídra, na kterou poskočila Líšeň, mající lepší skóre.
UH. BROD: Dostál - R. David, Vrága, M. David, Nevařil - Blanař (86. Pochylý), Hruboš, Malenovský, Hradil (66. Kovář) - Mančík (75. Dolina), Chwaszcz.