I přes porážku buší brodské florbalistky na finálové brány

Uherský Brod Sport 22 / 02 / 2013

Florbalové juniorky 1.AC Uherský Brod utrpěly v nadstavbové části první ligy první porážku od suverénních Vítkovic (3:8), ale stále jsou hlavním aspirantem na vítězství ve skupině, které jim otevře brány mezi nejlepších osm týmů v republice. Na Severomoravanky sice ztrácejí dva body, ale mají taky dva zápasy k dobru.

Uh. Brod - Vítkovice 2:8
Broďanky souboj o čelo nezvládly, Vítkovice byly po všech stránkách lepší. „I když se holky všemožně snažily, vyprodukovaly příliš nepřesností a vázla jim souhra,“ všiml si Tomáš Králík, kouč brodských juniorek.

Uh. Brod - Žďár n/S. 15:5
Jen dvě hodiny po kruté porážce nastoupily florbalistky od Olšavy proti domácímu výběru a očekávalo se povinné vítězství. Když AC za necelé dvě minuty vedlo 3:0, předpokládaný scénář se naplnil. „I přes výrazné manko domácí hráčky nepolevily, chodily do soubojů a místy byly jejich zákroky za hranicí únosnosti. A proto holky na souboje rezignovaly a trpělivě vyčkávaly na své polovině. Náskok byl obrovský a nebezpečí zranění také,“ komentoval dění na palubovce Králík.

Uh. Brod - Olomouc 8:3
Asi nejlepší vystoupení Broďanek na žďárském turnaji. Od prvních minut diktovaly tempo hry, vyztužená obrana dělala minimum chyb a útočnicím vycházela střelba. Králíkovy ovečky si pak výborně pohlídaly i nejlepší domácí kanonýrku, která si ani neškrtla.

Uh. Brod - Bulldogs Brno 13:4
Dobrá nálada po vítězství nad Hanačkami se přenesla i do souboje se slabým Brnem. Broďanky se hrou bavily a povedenými kousky deptaly soupeřky. Bulldogs zkrátka nemohly rozjetý expres zastavit.
UH. BROD: Omelková, Mandová, Madajová, Uškrtová, Loskotová, Marková, Indrová, Matějíčková, Mošťková, Pravcová, Kadlčíková, Zlámalová.

autor: ceh, tk