Ibrahima Aldina lanařil trenér Soukup

Ibrahima Aldina lanařil trenér Soukup
Foto: 1.FC Slovácko  /  Ibrahim Aldin se chce v kádru A týmu Slovácka udržet
Uherské Hradiště Sport 23 / 01 / 2022

Zimní příprava bývá pro talentované mladíky vždycky příležitostí ochutnat tvrdý ligový chléb.

V té letošní dostal příležitost devatenáctiletý záložník Ibrahim Aldin, který na sebe upoutal pozornost v podzimní části MSFL, ve které nastřílel sedm branek. 

Ibrahim Aldin není typicky české jméno. Můžete se fanouškům představit?

Narodil jsem se v České republice, ale rodiče pocházejí z Iráku a do České republiky přišli studovat v osmdesátých letech a už tady zůstali. S fotbalem jsem začínal v Brně v klubu Moravská Slavia ve čtyřech letech. V šesti jsem přestoupil do Zbrojovky Brno, kde jsem byl až do minulého léta, kdy jsem přestoupil do Slovácka.

Co převážilo v rozhodování mezi Zbrojovkou a Slováckem?

Velkou roli hrálo to, že Slovácko hraje první ligu. Ve Zbrojovce jsem poslední měsíce trénoval s áčkem a nabízeli mně i prodloužení smlouvy. Ale odmítl jsem a přijal nabídku ze Slovácka.

Když porovnáte oba kluby, je rozdíl skutečně jen v tom, že Slovácko je ligové?

Nejen to. Ve Slovácku mně připadá vše profesionálnější. Mnohem častější jsou tady dvoufázové, náročnější tréninky. Trenéři mají přípravu více propracovanou a samozřejmě i hráčská kvalita je vyšší. Vždyť Slovácko hraje už dvě sezóny na špičce ligy.

Ve Slovácku jste šel do třetiligové juniorky a hned si za půl roku připsal sedm branek a osm asistencí. Cítíte se být spíše střelcem, anebo nahrávačem?

Vždy jsem byl spíše nahrávač, i když jsem góly dával. Jsem ale rád, že se mi střelecky dařilo, a budu chtít na podzim gólově navázat.

Jaká je vaše momentální situace v A-týmu Slovácka? Vyrazíte s týmem na herní soustředění, anebo se vrátíte do B-týmu?

Měl bych odjet na herní kemp do Chorvatska a samozřejmě se budu chtít udržet v kádru A-týmu a nastoupit do ligy.

Na svém kontě máte starty za české reprezentace do 16 a 18 let. Díky rodičům byste mohl reprezentovat i Irák. Kontaktoval vás už někdo z iráckého svazu?

Teoreticky bych Irák reprezentovat mohl. Minulý týden mě kontaktoval trenér irácké třiadvacítky pan Soukup, který trénoval i ve Slovácku, abych s nimi jel na herní kemp v Turecku. Je ale ve stejný termín jako naše soustředění v Chorvatsku, tak jsem mu dal logicky přednost. Více mě ale láká cesta českou reprezentací. Už jen pro to, že se jedná o Evropu, ve které se hrají kvalitnější zápasy.

Napověděla vám příprava, jaké jsou vaše nedostatky a naopak v čem si můžete věřit?

Nedostatků je samozřejmě mnoho a snažím se na nich stále pracovat. Bránění, přepínání z ofenzivy do defenzivy, obecně hlavně defenziva a síla, to jsou v dnešním fotbale důležité atributy a snažím se na nich pracovat. Co se týče předností, tak si myslím, že mám dobrou střelu a obecný přehled na hřišti, ale určitě to může být lepší, což vidím teď v přípravě s A-týmem, všechno je mnohem rychlejší a nemám tolik času, musím mít méně dotyků s míčem, takže je stále na čem pracovat.

Jak vás přijala kabina Slovácka a s kým si v ní nejvíce rozumíte?

Samozřejmě s mladšími kluky. Filip Vecheta, Martin Kudela, Michal Kohut nebo Ondra Šašinka, ale perfektní je celá kabina. Sice někdy bývám ještě trochu nervózní, ale lepší se to každým tréninkem.

Michalovi Kadlecovi a Milanu Petrželovi vykáte?

(smích) Ne, ne. Nevykám, ale samozřejmě respekt k nim mám. Oba mně ale předávají rady, zkušenosti a toho si moc cením.

Už jste měl možnost poznat pověstnou náročnost trenéra Svědíka?

Je nesmírně kvalitní a celý tým výrazně zvedl. Náročný a přísný je. Od všech i ode mě vyžaduje maximum. Já jsem ale za to rád, protože se musíme dobře připravit na ligu.

Takže vaším jasným cílem je prosadit se do kádru A-týmu a připsat si premiérový start už třeba v jarní premiéře s Pardubicemi?

To bych si přál nejvíc. Můj sen je hrát první českou ligu.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace