Inaugurace Krále Milana I. skončila porážkou

Branky: 89. Cicilia - 14. Zlatohlávek, 90.+1 Hlavatý.

Rozhodčí: Volek - Hájek, Žurovec - Zelinka (video).
ŽK: Daníček - Mareš, Daněk, Brdička, Chlumecký.
ČK: 68. Mareš (Pardubice).
Diváci: 4720.

Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček (76. Vecheta), Kadlec, Kalabiška (76. Blahút) - Trávník, Kim Sung-pin (66. Kohút) - Petržela (66. Mihálik), Havlík, Juroška (84. Kvasina) - Cicilia. Trenér: Martin Svědík.

Pardubice: Kinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Chlumecký - Kissiedou (72. Donát), Vacek (84. Tischler), Hlavatý - Daněk (72. Surzyn) - Zlatohlávek (63. Krobot), Brdička (63. Patrák). Trenér: Radoslav Kováč.

Jarní premiéra Slovácka s Pardubicemi začala předáním darů Milanu Petrželovi k jeho pěti stovkám ligových startů, které uzavřel v posledním zápase roku 2023 v Mladé Boleslavi.

Vstup do utkání svěřencům Martina Svědíka ale nevyšel. Pardubice z rychlého protiútoku do rozestoupené obrany udeřily už ve 14. minutě a domácí se z tvrdého direktu vzpamatovávali celý první poločas. Přesto mohl srovnat dalekonosnou pumelicí Trávník, Kalabiška i Petržela. Jenže Kinský v bráně čaroval a navíc měl dobře postavené tyče své brány. Ve druhém poločase tlak slováckého týmu postupně narůstal a drtivým se stal po vyloučení Mareše v 68. minutě. Vyrovnání však přišlo až v poslední minutě řádné hrací doby, kdy Cicilia protlači do sítě míč, který se proti němu vykutálel na malém vápně. Slovácko dostalo do nohou novou energii a rvalo se o vítěznou branku. Jenže v rozehrávce ztratilo míč a Hlavatý zakončil rychlý brejk dorážkou do Hečovy sítě. Přesto Slovácko nerezignovalo a ve chvílích, kdy někteří zklamaní diváci opouštěli stadion, se dostal za hostující obranu Vecheta, z blízky překonal Kinského, ale jeho střelu zastavila tyč pardubické brány.

autor: Aleš Mazúrek