Inline derby rozhodl Sakrajda

Sport 11 / 05 / 2011

Inlinehokejisté Uh. Brodu skalpovali zlínské Devils

Extraliga inline hokeje zvedla oponu a nabrala raketové tempo. Základní část se totiž kvůli potřebám reprezentace musí odehrát doslova rychlostí blesku, všech třicet zápasů ve dvou skupinách je namačkáno do měsíce května. Ve skupině Východ má dva zástupce i Uherskohradišťsko. Reflex Uh. Hradiště i IHC Uh. Brod touží proniknout do play-off, jehož brány se otevřou nejlepším čtyřem.
Uh. Brod - Olomouc 5:9
Broďané zaspali začátek a po sedmi minutách prohrávali 0:2.  Šiller pak sice ve vlastním oslabení zařídil kontakt, ale když Hanáci odpověděli třemi góly, nebylo co řešit. Hosté už hráli jen to, co potřebovali. Branky: Šiller 2, J. Ručkay, Haring, Krchňáček. Třetiny 1:3, 1:2, 0:2, 3:2.
Uh. Brod - Devils Zlín 7:6
I když jsou zlínští ďáblové žhavým aspirantem na titul, na brodském stadionu pohořeli. Heča a spol. se totiž nenechali vykolejit brzkým rychlým gólem, který přišel už po 65 sekundách, a trpělivou hrou pozvolna otáčeli kormidlem zápasu. Poprvé do vedení se dostali ve 14. minutě zásluhou slovenské posily Henricha Ručkaye. Jenže Zlín záhy vyrovnal a přetahovaná pokračovala až do stavu 5:5. Finiš ale vyzněl pro Uh. Brod, když vítěznou branku přijal 23 sekund před koncem Šiller. Branky: J. Ručkay, Surý, H. Ručkay, Šimůnek, Heča, Šiller. Třetiny 1:2, 3:1, 0:1, 3:2.
Havířov - Uh. Hradiště 3:14
Reflex si letošní premiéru osladil čtrnáctibrankovým debaklem nováčka z Havířova, který dokázal s favoritem držet krok pouze prvních dvanáct minut. „Jelikož jsme soupeře neznali, zpočátku jsme se ještě oťukávali. Kouč Aleš Pšurný pak naordinoval účinnou taktiku a nebylo co řešit,“ uvedl Miroslav Rýpal, prezident IHC Reflex Uh. Hradiště. Výbornou partii sehrálo trio Piluša (3+4), Stejskal (3+2), Sakrajda (2+3), který dvěma góly během 48 sekund vyhnal havířovského gólmana z klece. Branky: Stejskal 3, Piluša 3, Sakrajda 2, Pudelka 2, Fojtík 2, Míka, Valenta. Třetiny 2:2, 0:3, 1:5, 0:4.
Uh. Brod - Uh. Hradiště 8:9 po prodl.
Když Jaroslav Balaštík zvyšoval v úvodu druhé čtvrtiny na 3:0 pro Reflex, zdálo se, že zápas nabírá jednoznačný směr. Jenže Broďané nehodili flintu do žita a během tří a půl minuty srovnali krok. Na ukazateli skóre ještě svítily i dvě čtyřky, ale pak už opět tvrdili muziku Hradišťští, kteří utekli na 7:4. Ani tentokrát však soka na lopatky nepoložili. Do třetí sirény ještě korigoval Kotačka a neuvěřitelnou otočku domácí zosnovali v úvodních čtyřech minutách poslední čtvrtiny, v níž třikrát překonali brankáře Černoška. Hosté byli jako opaření, ale ještě se vzpamatovali - 68 sekund před koncem zařídil prodloužení Sakrajda, který pak rozhodl i prodloužení, když pokaždé těžil z ukázkové spolupráce s Balaštíkem. „Kluci se vždycky nechali ukolébat náskokem a soupeř je ztrestal. Zachránila nás dvojice Sakrajda, Balaštík. A musím ocenit i přístup gólmana Zdeňka Černockého, který nenechal tým ve štychu a nastoupil i s chřipkou. I když to na jeho výkonu bylo znát, zaslouží obdiv,“ pochválil Rýpal. Branky: Surý, Vaněk, Haring, Kartůsek, Kotačka, Šiller, Šimůnek, Heča - Sakrajda 3, Balaštík 2, Piluša, Ohnutek, Fojtík, Valenta. Třetiny 0:2, 3:2, 2:3, 3:1.