Inzultovaný sudí skončil ve špitále

Inzultovaný sudí skončil ve špitále
Žítková Sport 09 / 11 / 2011

Poklidný fotbalový podzim náhle přerušila inzultace pomezního rozhodčího. Běžela 77. minuta utkání základní třídy skupiny B mezi Žítkovou a Podolím (stav utkání byl v té době 1:1), když se náhle k zemi skácel domácí asistent rozhodčího. Do Žítkové tak musela přijet záchranka a policejní hlídka. Fotbalový podzim tak bude mít dohru na čtvrtečním zasedání sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu.
„Po prostudování zápisu a vyjádření zástupců obou klubů a rozhodčího bude rozhodnuto o osudu utkání. Kontumace je jediným řešením. Na to, v čí prospěch, či neprospěch, je ještě brzo,“ říká k nepříjemnému incidentu František Miko, předseda OFS Uh. Hradiště.
„Byl jsem uprostřed hřiště, když na mě zakřičeli, že někdo napadl asistenta. Ihned jsem běžel na místo, abych zjistil, co se vlastně stalo. Netuším, co bylo příčinou, ale jelikož byl otřesen a nebyl schopen chůze, zápas jsem ukončil,“ říká k ukončení Stanislav Toman, hlavní sudí zápasu. Následně na hřiště přijela sanitka, která pomezního odvezla do nemocnice.
Příčinou inzultace měla být údajná rána praporkem do těhotné ženy fandící Podolí. „Vedle střídaček stály dvě ženy, které našemu pomeznímu neustále sprostě nadávaly. Když jim řekl, že jsou mladé na to, aby mu tak nadávaly, někdo vyběhl z hostující lavičky a pěstí ho srazil k zemi. Poté ho pořadatelé vyvedli mimo areál,“ říká k incidentu hlavní pořadatel Roman Hargaš, který inkriminovaný okamžik přímo neviděl, i když stál mezi střídačkami.
Situaci, která předcházela inzultaci, ale předseda fotbalistů Podolí, který utkání sledoval, viděl trochu jinak. „Podle mě je to totální fraška. Když někdo pomeznímu shodil čepici a on spadl, tak jsem slyšel, jak někdo křičí: Zůstaň ležet, bude kontumace! První, koho nařknul z útoku, byl trenér, pak to měl být vedoucí mužstva, pak že vlastně ani neví, kdo to byl. Od nás ze střídačky to ale nikdo být nemohl. Jestli někoho ohrožoval praporkem, nevím, jenom pořád hulákal,“ popisuje situaci František Elfmark.
Podle hlavního pořadatele Romana Hargaše leží pomezní rozhodčí v nemocnici s podezřením na otřes mozku.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace