Jak se vozí mistři světa do Hradiště

Jak se vozí mistři světa do Hradiště
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 08 / 06 / 2010

Otcem návštěvy mistrů světa v Uh. Hradišti je Jakub Kovář, který společně podniká s jedním ze zlatých německých hochů Karlem Rachůnkem a který měl celý víkend mistrů světa i hokejistů z NHL a KHL na starosti.
?
Jak těžké je dostat mistry světa v jejich nabitém programu v tak hojném počtu na Slovácko?
Setkání hráčů jsme plánovali s Karlem Rachůnkem už vloni. Tehdy jsme to nestihli a už tehdy jsme si řekli, že to určitě uskutečníme  letos. Když se našim na mistrovství světa začalo dařit, tak jsem v žertu prohodil, že by nebylo špatné, kdyby přijeli do Hradiště už jako mistři světa. No a vidíte! Stalo se to realitou. Dny po mistrovství světa byly hodně hektické a my jsme do toho vlastně předělávali část programu, protože jsme nechtěli ochudit fanoušky z města o setkání s hráči.
Vy jste o něm samotným hráčům prý ani nic neřekl?
To je pravda. Byl jsem přesvědčený, že Hradiště je na mistry světa zvědavé, a věděl jsem, že náměstí bude plné a s báječnou atmosférou. Chtěl jsem to udělat pro kluky zajímavější a překvapivější a to se myslím podařilo. Hlavně se ale podařilo, že fanoušci mohli vidět zlaté medaile a mistry světa, a to jsem moc rád.
Hlavní myšlenkou ale nebylo setkání na náměstí.
To ne. Hned na počátku našich úvah jsme se s Karlem shodli, že hráči chtějí přispět na nějakou dobročinnou věc. Proto jsem se spojil s Radkem Frýsou a vymysleli jsme aukci jeho kalendáře, kterou doplnila aukce věcí, které do ní dali sami hokejisté. Ti se nakonec dražby zúčastnili také a větší část z celkové sumy 219 000 korun byla vybrána díky nim.
Kdo se ještě zapojil do dobročinného projektu?
Oslovil jsem řadu partnerů z podnikatelské sféry, kteří si přišli zahrát tenisový turnaj spolu s hráči a přispěli tak na celý projekt. Někteří z nich pak vydražili za pěkné částky i části výstroje hokejistů. Samozřejmě jim patří mé velké poděkování. Velké poděkování patří konkrétně i Nadaci Děti-kultura-sport a společnosti SYNOT TIP, které s celým projektem výrazně pomohly. Samozřejmě by celý víkend nešel zorganizovat i bez pomoci mých kamarádů a sponzorů, kterým také velice děkuji.
Hokejisté ale nehráli jen tenis.
Ano, v pátek jsme byli na myslivecké střelnici na Salaši, což bylo pro kluky velkým zpestřením.
Zorganizovat akci na náměstí bylo asi také složité.
Tady byl největším problémem čas. Náměstí jsme dali dohromady vlastně za týden. Což je slušný výsledek. Zase by to nešlo bez podpory města Uh. Hradiště, které, přestože mělo řadu starostí s povodněmi, tak nám ohromně pomohlo.
Setkání bylo velkolepé. Hodláte v nich pokračovat?
Rádi bychom s Karlem Rachůnkem založili tradici takovýchto setkání. Během víkendu jsme měli důležité jednání nad příštím rokem a už nyní se rýsují zajímavé možnosti ještě velkolepější akce. Nechte se překvapit.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace