Jakeš přepsal historii, je nejlepším Čechem

Jakeš přepsal historii, je nejlepším Čechem
Foto: Skate klub Moravia  /  Vilém Jakeš byl jen pět bodů od postupu do čtvrtfinále.
Uherské Hradiště Sport 03 / 01 / 2024

Jen kousíček chyběl devatenáctiletému Vilému Jakešovi ze Skate klubu Moravia k vysněnému postupu do čtvrtfinále. I tak ale rider ze Slovácka na mistrovství světa ve skateboardingu v japonském Tokiu zazářil, když obsadil 39. místo, což je historicky nejlepší umístění českého reprezentanta na světovém kolbišti.

„Škoda, k postupu do čtvrtfinále mezi nejlepších osmadvacet jezdců mi chybělo pouhých pět bodů. Tak třeba příště,“ svěřil se Jakeš, který jinak zemi vycházejícího slunce opouštěl maximálně spokojený.

Do dějiště šampionátu, který byl zároveň olympijskou kvalifikací, přiletěl z Dubaje, kde se dva týdny připravoval na vrchol sezony. „Příprava splnila moje očekávání, za tu možnost jsem moc rád,“ uvedl český reprezentant a úřadující mistr republiky do 23 let, který se v Tokiu blýskl první čistou jízdou a potlesk haly si vysloužil posledním trikem druhé jízdy, kdy předvedl kickflip to backside lipslide na největší sekci. „K lepšímu skóre potřeboval vrátit ve stejné jízdě trik kickflip to frontside boardslide. Jako lepší se nakonec počítala jízda první, která mu vynesla konečné devětatřicáté místo, což je historicky nejlepší umístění českého reprezentanta na světovém šampionátu ve skateboardingu,“ zdůraznil Vilém Jakeš starší, otec ridera a předseda uherskohradišťského klubu. „Vilda předvedl super výkon, který je do budoucna příslibem dalšího progresu a posunu mezi užší světovou špičku,“ je přesvědčený Jakeš starší. Největší motivací a snem jeho syna je probojovat se na Letní olympijské hry 2028 v Los Angeles.

Tagy článku

TOPlist