Jakub Janíček o desetinu sekundy třetí

Velká nad Veličkou Sport 11 / 08 / 2011

Jubilejní 40. ročník Horňácké pětadvacítky se stal kořistí Daniela Orálka z Moravské Slavie Brno, který doběhl do cíle s bezmála šestiminutovým náskokem před skalickým Rehušem a Jakubem Janíčkem ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Na start jednoho z profilově nejtěžších silničních závodů na Moravě se nakonec postavilo třicet běžců.
Organizace se premiérově chopila obec Velká nad Veličkou, která převzala štafetu po Antonínu Vrbovi, dlouholeté duši náročného závodu. A tradici neměnila, závodníky čekala trať se startem ve Velké nad Veličkou přes Javorník, Velkou, Hrubou Vrbku, Lipov, Louku a zpět do cíle před velickou sportovní halu. Její úskalí nejlépe zvládl jedenačtyřicetiletý Daniel Orálek z Brna, která doběhl v čase 1:31,14 hodiny. O jeho vítězství nebylo už dlouho pochyb, a tak se strhl boj o druhé místo mezi Rehušem ze Skalice a Janíčkem ze Slovácké Slavie Uh. Hradiště, kteří zároveň bojovali o triumf v kategorii do 39 let. Šťastnější byl nakonec slovenský běžec, který zvítězil o jednu desetinu sekundy...
Premiérově se v rámci Horňácké pětadvacítky uskutečnily i rámcové dětské závody, které přilákaly 42 dětí. Nejvíce jich startovalo v nejmladší dívčí kategorii (nar. 2005-2009), a to 16. „Kláním dětí jsme vyplnili volný čas diváků, kteří většinou čekali hodinu a půl bez nějakého dění u cíle na prvního běžce,“ uvedl Radek Spazier, hlavní pořadatel závodu, jehož nejstarším účastníkem byl čtyřiasedmdesátiletý Květoslav Hána z Veselí nad Moravou. Na záda mu pak dýchal běžecký nestor Jaroslav Kabelík z Uherského Hradiště.