Jalubí loupilo v Sadech body

Slovácko Sport 28 / 04 / 2016

I. B sk. C

Buchlovice - Morkovice 5:0 (2:0)
Buchlovice proti favoritu z Morkovic vytasily všechny trumfy a po zásluze si připsaly důležité tři body v bojích o záchranu. Hrdinou utkání se stal Jiří Mikula, který nejenže otevřel v 9. minutě skóre zápasu, ale dalšími dvěma brankami zasadil soupeři smrtelnou ránu.
Branky: Mikula 3, Huráb, Jurča
O. N. Ves - Nivnice 1:3 (0:1)
Ani v Ostrožské Nové Vsi nemají kvůli situaci na chvostu tabulky klidné spaní a po utkání s Nivnicí to nebudou mít o nic lepší. První půlku dokázali domácí vzdorovat, dovolili pouze hostujícímu Máčalíkovi vstřelit úvodní branku utkání. Po změně stran ale zaúřadoval Velecký a bylo to 0:2. Za domácí v 67. minutě snížil Kusák, ale hosté v 74. udeřili potřetí.
Branky: Kusák - Máčalík, Velecký, Josefík
Zlechov - Kunovice 2:1 PK (1:0)
Dopolední derby nabídlo divákům pouze dvě branky. Za domácí se v 35. minutě trefil Velcr. Když už to vypadalo, že utkání i tímto výsledkem skončí, dokázal hostující Klvaňa čtyři minuty před koncem zápasu vyrovnat a poslat utkání na penalty. V nich nakonec byli úspěšnější domácí.
Branky: Velcr - Klvaňa
Prakšice - Nedakonice 1:0 (0:0)
Nedakonice po minulém kole, kdy nadělily soupeři šestku, vyšly v Prakšicích naprázdno. Domácím stačila na zisk tří bodů jedna branka. O tu se postaral až v 87. minutě Jurák.
Branka: Jurák
Ořechov - St. Město 2:5 (1:2)
Domácím patřil úvod a konec zápasu, kdy se nejprve trefil Jegla a v 89. minutě Trlida. Mezitím střílela branky staroměstská Jiskra. Rychlé branky v rozmezí 17. a 19. minuty a po změně stran v 59. a 63. minutě znamenaly export tří bodů. Pátou branku hosté přidali v 77. minutě.
Branky: Jegla, Trlida - O. Hastík 2, Vlček, Váňa, Smělík
Slovácko C - Jalubí 0:1 PK
Překvapení kola se zrodilo v Sadech, kde lídr soutěže uhrál proti zachraňujícímu se Jalubí pouze bezbrankovou remízu a neuspěl ani v následných penaltách. A to ještě hosté hráli od 53. minuty bez vyloučeného Ulmana, který musel pod sprchy po druhé žluté kartě.
Zborovice - Koryčany 0:5