Jan Baránek: Největší kaňka nepovedeného jara

Jan Baránek: Největší kaňka nepovedeného jara
Foto: Martin Otto  /  Jan Baránek se omlouval fanouškům Slovácka, kteří přijeli podpořit svůj klub i od Ostravy.
Uherské Hradiště Sport 26 / 05 / 2024

Martina Svědíka v posledním zápase finálové nástavby nejvyšší fotbalové soutěže nepustil na trenérskou lavičku disciplinární trest, a tak jej potřetí zastoupil jeho asistent Jan Baránek.

Slova k samotnému utkání hledal složitě i Jan Baránek, který i v Ostravě zastupoval distancovaného Martina Svědíka. "Takhle zakončit sezónu je víc než katastrofa. Je to ta největší kaňka za nepodařeným jarem. Nedokáži si vysvětlit nedisciplinovanost hráčů. Především červená karta Jurošky... Je to mladý kluk, tohle se nesmí stávat a vůbec si to nesmí dovolit. Mělo by to mít ještě nějaký dopad. Musíme se omluvit především fanouškům, kteří za námi jeli. Je to pro nás velká ostuda. Že to bude průšvih, jsem pochopil po čtvrtém gólu, který jsme dostali tři minuty po přestávce. Pak to bylo už hlavně o tom nedostat další góly, a my jsme jich dostali šest. Hráli jsme v osmi lidech v poli a směrem dopředu s utkáním nešlo už nic udělat. Kdybych trénoval box, tak bych asi hodil do ringu ručník, ale jsme jeden tým, a tak jsem ho musel dotrpět," soukal ze sebe po utkání Jan Baránek.

Jeho zkušenější trenérský kolega se utápěl v euforii. Baníku domácí zápasy v právě skončené sezóně nevycházely, ale se Slováckem se protrhla stavidla. "Do utkání jsme už dobře vstoupili. Už Buchta měl vyloženou šanci, když šel sám na branku a dal ráz celému utkání.  Samozřejmě nám pomohla dvě vyloučení. Tím, že Slovácko hrálo v devíti, tak mu rychleji docházely síly a my jsme byli silní na míči a dařil se nám kombinační fotbal, který chceme hrát," zhodnotil jasnou výhru slavící trenér Baníku Pavel Hapal.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist