Jan Baránek: Pracovat u jednadvacítky je pro mě velká výzva

Jan Baránek: Pracovat u jednadvacítky je pro mě velká výzva
Foto: Aleš Mazúrek  /  Jan Baránek rozšířil realizační tým české jednadvacítky.
Uherské Hradiště Sport 05 / 09 / 2023

Před necelým rokem posílil Jan Baránek realizační tým 1.FC Slovácko a do svého týmu, který připravuje českou jednadvacítku na boj o postup na EURO U21 v sousedním Slovensku, si jej teď vybral i hlavní kouč "Lvíčat" Jan Suchopárek.

Vizitka:

Zápasy v reprezentacích Česka:   10

 Česko 21

ROK            ZÁPASY       MINUTY     

2015           4                  307  

2014           4                  270  

2013           1                  90     

 

Česko 20

ROK            ZÁPASY       MINUTY     

2013           1                  90

 

Na závěr úterního vyhlášení nominace české jednadvacítky pro úvodní sraz kvalifikačního cyklu překvapil  Jan Suchopárek informací o rozšíření realizačního týmu. Bylo to i pro vás blesk z čistého nebe?

Blesk z čistého nebe to bylo spíše zhruba před měsícem, když mě Jan Suchopárek poprvé kontaktoval. Jsem za to samozřejmě moc rád.

Už víte, co od vás trenér Suchopárek bude očekávat?

Úvodní sraz bude pro mě spíše poznávací, ale zároveň je v něm i kvalifikační duel na Islandu, takže moc času na rozkoukávání nebude. My jsme ale v tom zhruba měsíci měli spolu videohovory i osobní setkání s trenérem Suchopárkem a kolegy. Už vím, co od mé role Jan Suchopárek i kolegové očekávají. Nechci to ale moc specifikovat a raději to nechám do naší trenérské kanceláře.

Jste moravským zástupcem v Suchopárkově realizačním týmu. Budete mít za úkol sledovat adepty reprezentačního dresu na Moravě? 

Možná se to nabízí, ale liga se hraje celorepublikově, takže nerozdělujeme hráče, jestli jsou z Moravy, či Čech. Jde spíše o pohled na všechny hráče jinýma očima.

Je angažmá u české jednadvacítky výrazný posun ve vaší trenérské kariéře?

Nechci jej brát jako posun. Je to spíše nová zkušenost a velká výzva. Beru ji se vší zodpovědností a úctou. Doufám, že budu platným členem realizačního týmu.

Jan Suchopárek vysvětloval v nadsázce vaše povolání tím, že v dosavadním trenérském triumvirátu Suchopárek - Kouba - Horňák vedli dosud řeči o vnoučatech a že potřebují mladý pohled. Jste na to připraven?

(smích) Každý sraz trvá zhruba deset dní a má nabitý program, takže na řeči o vnoučatech či dětech není čas. Ale pokud vyjde čas na kafe, tak si určitě rád sednu a vyslechnu si vtipné historky takových fotbalových bardů. (smích) Teď ale vážně. Vděčný budu za každou novou zkušenost od takových osobností a věřím, že je využiji i v další mé trenérské práci.

V začátku sezóny jste zaskakoval v roli hlavního kouče Slovácka za nemocného Martina Svědíka. Myslíte, že i tahle věc hrála ve vaší nominaci roli?

Určitě mně moc pomohl už přesun na Slovácko a získání větších kompetencí. Souhlasím, že i ty úvodní zápasy, kdy jsem při koučování cítil větší zodpovědnost, mohly možná hrát určitou roli. Každopádně ale pro mě byly další cennou zkušeností.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist