Jan Hofmann: Třetí místo bylo pro nás motivací

Jan Hofmann: Třetí místo bylo pro nás motivací
Foto: 1.FC Slovácko  /  Stanislav Hofmann u příbramské Litavky otevřel krásným volejem gólový účet sobotního utkání
Uherské Hradiště Sport 20 / 02 / 2021

Stanislav Hofmann svým výběrem místa v šestnáctce i pohotovým zakončením poslal slovácký tým na půdě zachraňující se Příbrami do vedení už v jedenácté minutě.

Zápas jsme ale nazačali vůbec dobře. Nechali jsme se v prvních minutách trochu zatlačit. Pak jsme si ale pomohli brankou. A tak jako pokaždé, vedoucí branka nás uklidnila. Přišla  ale nešťastná situace Navrce (Jan Navrátil), po které byl vyloučen, a to zápas trochu ovlivnilo.  Museli jsme se více zatáhnout a nepresovat "nahoře". Myslím ale, že i tak jsme měli utkání pod kontrolou a Příbrami nic nedovolili. Pak jsme dali ještě tři branky a naše vítězství bylo zasloužené.

Zažil jste někdy, že by hrál váš tým pětasedmdesát minut v oslabení a takhle přesvědčivě kontroloval utkání?

Přiznám se, že nezažil. Ono se nestává moc často, aby mužstvo hrálo o deseti hráčích, dalo při tom tři branky a zápas vyhrálo. Je to pro nás velmi cenné vítězství, protože jsme zase ukázali sílu mužstva. Ani oslabení nás nepoložilo, naopak jsme se semkli a chtěli bojovat o vítězství. 

První gól jste sám vstřelil a při druhém byl penaltový zákrok na vás. Můžete ty situace popsat?

Při mém gólu jsme dohrávali standardku na zadní tyči, kdy mně to Kali (Jan Kalabiška) vracel. Já si křikl na Kácu (Michal Kadlec), aby mně míč pustil, a dával jsem míč do brány. Penalta na mě byla po dlouhém autu. Byla to nešikovnost protihráče, že mně šlápl na nárt. Byla to spíš náhoda, že zrovna přišlápl mě.

Vítězství vás posunulo na třetí příčku. Nepovzbudilo vás to v myšlenkách na evropské poháry?

Třetí místo pro nás byla velká motivace. Jsme rádi, že jsme se na něj posunuii, ale už ve středu nás čeká přímá koonfrontace o třetí příčku v Jablonci.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace