Jan Kalabiška: Ruku jsem měl zbytečně nahoře

Jan Kalabiška: Ruku jsem měl zbytečně nahoře
Foto: Martin Otto  /  Janu Kalabiškovi se odrazil nešťastně do ruky a Partizan šel z penalty do vedení.
Uherské Hradiště Sport 12 / 11 / 2022

Jan Kalabiška ve svých pětatřiceti letech ochutnal evropské kolbiště, na kterém zaznamenal tři branky. V bělehradské derniéře však nešťastně zasáhl míč rukou a Partizan šel po penaltě do vedení.

Paťa Šimko podstoupil v šestnáctce souboj, po kterém propadl míč a já jej chtěl nohou odkopnout. Neviděl jsem ale hráče za mnou, který do toho vletěl hlavičkou, a od ní mně šel míč do hlavy a ruky, kterou jsem měl zbytečně nahoře.

Partizan jste dokázali zatlačit k jeho šestnáctce. Zaskočili jste jej vaší aktivitou?

Nevím, jestli chtěli hrát na remízovou jistotu, anebo jsme je zaskočili aktivitou. Možná od obojího trochu. Zpočátku hráli ze zajištěné obrany a spoléhali na rychlé brejky. K tomu měli na krajích šikovné, rychlé hráče. Prvních třicet minut jsme ale dobře drželi míč, pak jsme jej uprostřed hřiště ztráceli a oni z těch ztrát chodili do těch brejků. Z toho vyplynula i ta penalta.

Vy jste si na kraji hřiště užil rychlonohého Diabateho, kterého jste museli i zdvojovat. Byla to předem daná taktika?

Už v domácím utkání jsme viděli, že je šikovný. Já na něj rychlostně nestačil (úsměv), tak trenér říkal, ať mně pomáhá středový záložník nebo zajišťuje stoper. Až na pár výjimek se to celkem podařilo.

V prvním poločase jste několikrát zavíral zadní tyč. I to byla předem stanovená taktika?

Říkali jsme si před utkáním, že zahušťují přední tyč a že bychom toho mohli využít právě na zadní tyči. Škoda, že to Brandy (Brandner) v prvním poločase párkrát nedloubnul na zadní tyč, protože jsem tam byl osamocený.

Zdálo se, že zápas nebude mít kvůli zákazu fanoušků atmosféru, ale nakonec dokonce úvod utkání provázel ohňostroj. Nevnímali jste v prvních minutách i rachejtle, které fanoušci odpalovali mimo stadion?

Byl to nezvyk a taky jsem se musel hodně složitě koncentrovat na zápas. Byla to zase nová zkušenost a zážitek. Ve Stockholmu jsme to měli na hotelu v noci před zápasem, teď v úvodu utkání. (smích)

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace