Jan Kalabiška: Soupeři k nám začínají jezdit betonovat

Jan Kalabiška: Soupeři k nám začínají jezdit betonovat
Foto: Martin Otto  /  Jan Kalabiška mohl už v prvním poločase dostat Slovácko do vedení. Gólman Bačkovský však vytáhl skvělý zákrok.
Uherské Hradiště Sport 23 / 10 / 2021

Klíč k pevné obraně hostí držel v závěru prvního poločasu sobotního zápasu s Bohemians Praha Jan Kalabiška. Jeho gólovou dorážku brankář Bačkovský ale skvěle vyrazil. Přesto se nakonec radoval z tříbodového zisku.

Gólman malinko nadzvedl centr a mně z boku trochu svítilo sluníčko, které bylo v prvním poločase nepříjemné. Zakončení ale bylo mojí chybou. Měl jsem to uklidit víc nahoru nebo k tyči. Dal jsem to spíš po zemi a doprostřed brány, gólman tam skočil spíše reflexivně, ale každopádně to byl skvělý zákrok. Ale vyhráli jsme, takže usínání nebude tak hrozné. Hodím tu šanci za hlavu.

Jak chutná takhle vydřené vítězství?

Sice jsme vyhráli jen 1:0, ale vítězství v nastaveném čase chutnají víc, než když se vyhraje 3:0. Vyhráli jsme sice trochu se štěstím, ale za celý průběh utkání jsme si tři body zasloužili. Soupeře jsme pustili do jediné šance, kterou jsme ustáli. Potom jsme měli docela velký tlak s řadou centrů, i když dost nepřesných, ale jeden do šestnáctky prošel a se štěstím skončil i v síti. Myslím ale, že naše výhra je zasloužená. Dvakrát za sebou jsme vyhráli, aniž bychom soupeře výrazně přehráli, ale spravedlnost nám možná vrací ty zápasy, kdy jsme zažili i trochu křivdy.

Stihl jste se už podívat na tabulku?

Viděl jsem druhé místo. (úsměv) Vydržíme tak aspoň přes noc a uvidíme, co se stane zítra. Každopádně je to super výsledek.

Soupeři začínají jezdit na Slovácko betonovat. To dříve nebývalo.

Je to už docela znát. Musíme obrany více dobývat, tlačit se nahoru a dávat si pozor na brejky. Ty nás stojí spoustu sil. Dřív nám to tak nešlo, ale teď už máme na míči větší jistotu a více akcí nám vychází. 

Připsali jste si šestou domácí výhru za sebou. To musí panovat spokojenost?

Je to čím dál těžší udržet takovou sérii. V hlavách jsme to ale neměli.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace