Jan Kalabiška. Z jarní porážky v Pardubicích jsme se poučili

Uherské Hradiště Sport 29 / 08 / 2023

Janu Kalabiškovi zápas v Pardubicích vyšel. Jedinou brankou rozhodl o tříbodovém zisku Slovácka.

Myslím, že to bylo docela pohledné utkání. Snažili jsme se hrát fotbal a v prvním poločase bylo i docela hodně šancí na obou stranách. My jsme naštěstí proměnili a Pardubice ne. Trefily jen břevno a dvakrát jsme střelu dobře zblokovali. Ve druhé půli už tolik šancí nebylo, ale brejky jsme mohli lépe dohrát. I já jsem měl šanci na 2:0 a mohli jsme se dříve uklidnit. V tlaku Pardubic na konci jsme se pak zbytečně strachovali.

Při svém gólovém zakončení jste měl na koncovku hodně času. Nepřekvapilo vás, že jste dostal tolik prostoru?

Už začátek akce výborně zrychlil "Hečis" (Heča), který místo rozehry na "Kácu" (Kadlec) našel dlouhým míčem "Ramba" (Reinberk). Matouškovi jsem tak mohl utéct a od začátku jsem tak věděl, že mám náskok. Před centrem jsem volal ještě na "Holziho" (Holzer), ať mně to stáhne na přední tyč, a díky tomu jsem měl skutečně hodně prostoru. Míč ale skočil trochu víc, než jsem čekal, a musel jsem víc povyskočit. Trefil jsem jej snad chráničem ale s pomocí tyčky a trochou štěstí jej dostal do sítě.

Zastavme se v samém úvodu utkání, kdy zákrok Szurzyna ve vápně na vás zaváněl penaltou.

Kontakt jsem cítil a myslím, že mě ze začátku i přidržel. Stihnul mě ale asi ještě pustit. Na hřišti jsem to jako penaltu ale cítil.

Sám jste mluvil o vaší šanci na zvýšení vedení. Prováhal jste v tu chvíli ideální moment pro zakončení?

V první chvíli jsem si dal míč pod sebe a díval se spíš na něj, než jestli jsou přede mnou nějací hráči. Kouknul jsem se na poslední chvíli a mířil na přední tyč. Chtěl jsem míč zvednout, což by asi gól znamenalo, ale nepodařilo se mně to.

V jarním utkání v Pardubicích jste také vedli a pak zápas ztratili. Poučili jste se z průběhu toho minulého utkání?

Dá se to tak říct. V kabině o poločase jsme si to připomněli. Do druhé půle jsme proto vstoupili aktivně a ze začátku drželi míč na jejich polovině.

autor: Aleš Mazúrek