Janík šokoval a pojede na mistrovství světa!

Ostrožská Nová Ves Sport 24 / 06 / 2015

Kanoista David Janík z Ostrožské Nové Vsi zaskočil na nominačním závodě v Račicích nejen soupeře, ale i reprezentační trenéry. Sedmnáctiletý borec totiž vyhrál finálový závod na olympijském kilometru, když se v posledních metrech prodral před favorizovanou dvojici z Nymburka.
Jelikož česká jednička Kryštof Hájek testoval výkonnost mezi dospělými, Janík tak splnil nominační kritérium pro účast na červencovém mistrovství světa juniorů v portugalském Montemo-o-Velho. „Trenérům pořádně zamotal hlavu. Ale nakonec rozhodli, že v Portugalsku zaklekne do reprezentační čtyřkanoe spolu s nymburskou trojicí Fuksa, Kořínek, Vohradský,“ prozradil Vít Pjajčík, novoveský kouč.
V dobrém světle se představili i uchazeči o účast na mistrovství světa do 23 let, které se koná společně s juniorským šampionátem. Kateřina Pjajčíková a Jakub Mlčoch se coby loňští junioři popasovali s účastníky nedávného evropského mistrovství dospělých a dokonce v deblových posádkách vybojovali medaili. Pjajčíková byla stříbrná s jabloneckou Tergzovou na 200 i 500 metrů, Mlčoch získal stejnou medaili na pětistovce s chomutovským Pokorným.
Pjajčíková, nejlepší sportovkyně Uherskohradišťska, se mezi českou elitu dostala na singlkajaku v olympijském sprintu. Mlčoch svedl finálový souboj s mistrem světa a olympijským medailistou Josefem Dostálem na pětistovce. „Ani jeden, bohužel, na světový šampionát nakonec nepoletí. Na přelomu července a srpna se tak pokusí získat nominaci na zářijovou Evropu třiadvacítek v Rumunsku,“ uvedl Pjajčík.
Z Račic nakonec putovalo do Ostrožské Nové Vsi 17 medailí (5-7-5). Zlato získal junior David Janík v závodě kanoistů na 1000 metrů, benjamínek Ondřej Prchlík (200 m) a zbylé tři přidal dorostenec Jiří Zalubil na deblkánoi s kojetínským Hrabalem (200 a 1000 m) a v závodě čtyřkánoií na 1000 metrů.

autor: ceh, vp