Jarní domácí prokletí stále trvá

Uherský Brod Sport 30 / 04 / 2014

Půst trvá. Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod stále čekají na první jarní domácí vítězství, když jen remizovali se Slavojem Polná 1:1. S fanoušky se naposledy radovali ze tří bodů 9. listopadu. Svěřenci kouče Františka Ondrůška navíc navlékli pátý korálek na nelichotivou šňůru zápasů bez vítězství (0-3-2, skóre 3:10).
UH. BROD - Polná 1:1
„Ani třetí jarní domácí zápas jsme nevyhráli, připsali jsme si osm záporných bodů,“ posteskl si Ondrůšek. „Ale zápas měl kvalitu, Kdyby skončil 3:3, nikdo by se nedivil. Šancí bylo na obou stranách dost,“ dodal lodivod.
I když Polná drží čtvrtou příčku tabulky a má v kádru několik exligistů (Kaplan, Lovětínský...), první poločas byl jednoznačně v režii Broďanů. Jenže ani z jednoho mráčku nezapršelo. V hostující bráně stál totiž famozní Skočdopole, který v největší šanci odčaroval i Šálka. „Škoda, měli jsme navrch, ale gólman nás vychytal,“ smekl Ondrůšek, bývalý gólman Zlína, Drnovic a Příbrami.
Po změně stran se hra vyrovnala a Polná dokonce načala gólový účet, když využila nedorozumění Solaříka s M. Davidem, gólman Ondrůšek první ránu ještě vyrazil, ala na dorážku Kaplana už byl krátký. Broďané ihned reagovali střídáním, při kterém měl kouč šťastnou ruku. Střídající Jan Pochylý totiž v 65. minutě srovnal, když odražený míč po rohovém kopu napálil z hranice šestnáctky z voleje přímo do šibenice! Zbylé šance už ale zůstaly na obou stranách nevyužity. „Remíza je nakonec zasloužená,“ uznal Ondrůšek, který vyzdvihl výkon Stanislava Josefíka. „I když se dostal do základní sestavy po delší době, byl jedním z nejlepších na hřišti. Stál u většiny šancí týmu,“ poznamenal. Poločas 0:0
UH. BROD: Ondrůšek - Solařík, D. Marek, Vrága, Kúdela - Dvořák, Šálek, Nevařil, Mančík - Hruboš, Josefík. Střídali J. Pochylý, Velecký, R. David.