Jaro Brodu svědčí, má další bod

Uherský Brod Sport 16 / 04 / 2015

Série neporazitelnosti fotbalistů ČSK Uherský Brod pokračuje, svěřenci kouče Františka Ondrůška nepadli na kolena ani ve čtvrtém jarním duelu (1-3-0, skóre 7:5). Ve Staré Říši uhráli stejně jako před čtrnácti dny v Mutěnicích remízu 2:2.
Stará Říše - UH. BROD 2:2 (2:0)
„Škoda prvního poločasu, který jsme prospali a po hrubých chybách dvakrát inkasovali. Kdybychom hráli celý zápas jako po obrátce, máme všechny tři body,“ posteskl si před bezmála dvousetkilometrovou zpáteční cestou Ondrůšek.
Jeho armáda už ve třetí minutě poprvé inkasovala, když propadli v obraně a gólman Miroslav Ondrůšek se natahoval marně. Rychlý gól domácí nakopl a do přestávky přidali druhý gól, když proměnili diskutabilní pokutový kop po faulu na hranici šestnáctky. „Když sudí pískl penaltu, tak asi byla,“ komentoval verdikt lakonicky Ondrůšek. Hosté sice rovněž dotlačili míč do sítě, ale Dvořák skóroval z ofsajdu. Jestli kouč na hráče v kabině chrlil hromy blesky? Ani náhodou. „Kluci jsou inteligentní, sami věděli, že jim poločas nevyšel. Nebylo třeba zvyšovat hlas,“ vysvětlil.
Jeho léčba zabrala. Už ve druhé minutě poslal centr Dvořáka na zadní tyč hlavičkou do sítě M. David, který potvrdil, že má formu jako hrom. Před týdnem skóroval dokonce dvakrát. Broďany kontaktní gól nabudil a z tlaku vytěžili vyrovnání. Pronikajícího Pacla stáhli domácí za ruku k zemi a Šálek se z pokutového kopu nemýlil. V závěru měl ještě tři body na kopačce Hruboš, ale jeho střela o centimetry míjela levou tyč.  Branky: M. David, Šálek. Poločas 2:0.
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil (78. Hanák), M. David, Vrága, Kúdela (89. Pochylý) - Dvořák, R. David, Šálek, Pacl - Hruboš, Zelinka (46. Dolina).