Jaromír Srubek: Dukla trestala naše chyby

Jaromír Srubek: Dukla trestala naše chyby
Foto: 1.FC Slovácko  /  Jaromír Srubek sice vstřelil v závěru utkání vyrovnávací branku, ale ani ta vyřazení z letošního poháru nestačila.
Uherské Hradiště Sport 03 / 10 / 2023

Když Jaromír Srubek předstoupil po pohárovém vyřazení s Duklou před novinářské mikrofony, bylo na něm vidět obrovské zklamání.

Před zápasem jsme se hlavně upozorňovali na to, že utkání nesmíme podcenit a musíme do něj jít jako do kteréhokoliv jiného ligového duelu, tedy s plnou vážností. O tom, že bychom neměli postoupit, nikdo nechtěl ani uvažovat.

Jak moc ovlivnil utkání rychlý gól, který jste inkasovali?

Facku jsme dostali hned ze začátku. Vím, že jsem tam špatně vystoupil proti hráči. Byla to moje chyba.

Trenér zdůrazňoval, že celá defenziva nebyla kvalitní. Cítili jste, že by vaše souhra vázla?

Nevím, jestli vázla. Každopádně spolu hrajeme každý den na tréninku. Že jsme takhle nehráli žádný zápas, není naše omluva. Nechci se vymlouvat, že jsme nebyli sehraní. Chyby v defenzívě jsme udělali a Dukla je trestala.

Na hřišti to dnes chvílemi vypadalo, že vám chybí síly. Nemůže mít na vás vliv vir, se kterým v kabině už delší dobu bojujete a který těsně před utkáním vyřadil tentokrát Doskiho a znovu Hofmanna?

Pár kluků si tím prošlo. Je to samozřejmě rána pro kabinu. Nemůžeme se ale vymlouvat na nějaký vir. Je to zápas a kdo není na sto procent zdravý, tak do něj nemůže jít. Jsme v situaci, že do zápasů musíme jít s tím, že je zvládneme a musíme se "kousnout".

Dukla hrála rychlý kombinační fotbal. Platilo to na vás?

Očividně na nás jejich hra dnes platila.

Loňskou sezónu jste absolvoval na hostování ve Vyškově ve druhé lize, kde jste se s Duklou setkával. Poznal jste ji, anebo vás něčím překvapila?

Když jsme hrávali s Duklou ve Vyškově, tak jsme museli kombinovat a Dukla chodila do brejků. Pohárové zápasy jsou úplně jiné než zápasy ve druhé lize. Celý první poločas jsme se snažili dostat do jejich defenzívy a oni nám chodili do brejků. Ve druhém poločase nás pak za chyby potrestali. 

V samém závěru utkání se vám podařilo po rohovém kopu vyrovnat. Bylo to hlavou, či ramenem?

V první moment jsem si myslel, že branku dával Tráva (Michal Trávník) přede mnou. Úplně jsem celou situaci nevnímal, jen jsem viděl balon v síti a utíkal rychle na polovinu hřiště s tím, že chceme rychle přidat další gól.

Možná jste se v tuto chvíli až příliš soustředili na vstřelení vítězné branky. Nezapomněli jste přitom na zadní vrátka?

Teď si můžeme říci, že kdybychom to uhráli do prodloužení, tak by to bylo lepší. Na kdyby se ale nehraje. Vítězný gól jsme chtěli dát my, otevřeli obranu a po nějakých odrazech jsme dostali čtvrtý gól.

Je to pro vás velké fotbalové zklamání a dá se s něčím ve vaši kariéře srovnat?

Velké zklamání to je, ale nechtěl bych to k ničemu přirovnávat. Nejvíc mě mrzí na tom, že když člověk dostane šanci, tak to dopadne takhle.

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist