Jarošov po přestřelce poprvé bodoval

Slovácko Sport 22 / 09 / 2010

Okresní přebor 7. kolo

Boršice u Bl. - Jarošov 4:5 (1:1)
Branky: 6., 62. Tomšic R., 87. Hotař M., 92. Tureček M. - 20., 80. Staroba R., 63., 84. Kováč P., 67. Sedláček V.
ŽK: 18. Nožička J., 22. Němeček R., 73. Ježek P., 79. Hotař M. - 9. Vyorálek J., 51. Abrhám R., 65. Grebeníček P.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Bohuslav Vávra (laik), Petr Hanáček (laik).
Boršice u Bl.: Hlůšek P. - Zimčík R., Tomšic R., Nožička J., Němeček R., Ježek P., Jankůj M. (53. Kusenda R.), Hotař M., Halík M., Bilík V. (67. Tureček M.), Gál J. Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Jarošov: Ševčík J. - Zajíc T., Vyorálek J., Vaculík M., Šácha J., Staroba R., Sedláček V. (90. Hrdina R.), Kryštof J., Kováč P. (87. Malina R.), Grebeníček P., Abrhám R. (82. Gajarský M.). Trenér: neuveden.
Úvod zápasu vyšel lépe domácím, když už v 6. minutě přesnou ranou z přímého kopu otevřel skóre Tomšic. Ve 20.minutě pěknou ranou k tyči vyrovnal hostující Staroba a domácí jakoby ztratili půdu pod nohama. Hosté mohli do poločasu přidat další branky, domácí však podržel gólman Hlůšek. Druhý poločas byl až do 62. minuty více méně vyrovnaný. V této minutě poslal domácí do vedení Tomšic. Jenže prakticky z protiútoku hosté Kováčem vyrovnali a vzápětí se skóre převrátilo na stranu hostí, když hokejovým blafákem otočil na 2:3 Sedláček. Poté se jarošovští zatáhli do obrané ulity a podnikali rychlé brejky. V 80. minutě zvýšil Staroba na 2:4 a v 84. minutě Kováč na 2:5. Domácí poté vše vsadili na útok a podařilo se jim skóre kosmeticky upravit, když v 87. minutě Hotař snížil na 3:5 a v nastaveném čase stanovil konečný výsledek na 4:5 Tureček.
Nejlepší hráči: Richard Tomšic - Radim Staroba

Břestek - Traplice 2:1 (1:1)
Branky: 14. Krystýn T., 72. Frühauf R. - 20. Čevela O.
ŽK: 59. Plevák L., 77. Lahola I. - 54. Polách O.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Zdeněk Tománek (laik), Roman Obdržálek (laik).
Břestek: Jakoubek P. - Zámečník M. (90. Crla M.), Stuchlík J., Plevák L., Navrátil T., Lahola I., Krystýn T. (88. Smělík M.), Jurča P., Frühauf R., Čagánek P., Hruška J. Trenér: Petr Stýskal.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V. (79. Měrka M.), Slavík J., Polách O., Obdržálek M. (24. Omachlík P.), Merta Z., Kotyza R., Kolínský T., Čevela O., Březina T., Blecha L. st. Trenér: Karel Světnička.
V Břestku se hrálo utkání výborné úrovně. Do první gólovky se dostali domácí již ve 4. minutě, Zámečník ovšem přestřelil. Ve 14. minutě se poprvé měnil stav, když se po rohu nádherně hlavou trefil Krystýn 1:0. Probudili se i hosté a to o tři minuty později, kdy po kombinační akci Kolínský mířil vedle branky. Ve 20. minutě po zmatku v domácí obraně se dostal k míči Čevela, který nádhernou střelou do šibenice Jakoubkovy branky srovnal na poločasových 1:1. I druhý poločas byl ve svižném tempu, nejdříve hosté po pěkné kombinaci v 55. minutě Březinou nastřelili horní tyč. V 66. minutě mohl Zámečník poslat svůj tým do vedení, v cestě jeho střely ovšem stálo břevno. V 72. minutě Plevák učebnicově přihrál Frühaufovi, ten utekl hostující obraně a rozhodl o těsném vítězství domácích 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, domácí obrana a spolehlivý Jakoubek byli, ale proti.
Nejlepší hráči: Lubor Plevák - Tomáš Kolínský

H. Němčí - Kostelany n. M. 1:1 (0:0)
Branky: 92. Hanák D. - 62. (p) Ventrča J.
ŽK: 34. Bahula L., 66. Tureček M., 68. Mikulec M., 69. Svadbík J. - 86. Ventrča J.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Radek Michalec (7,8) - David Šimoník (7,2), Roman Macalík (laik).
Delegát utkání: Stanislav Karlík.
H. Němčí: Rybnikář P. - Tureček M., Svadbík J., Mikulec M., Malík T. (70. Velecký D.), Kadlček V., Huňka V. (85. Tureček P.), Hanák D., Fábry J., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
Kostelany n. M.: Blažek A. - Ventrča J., Tomašů M., Šťastný P., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D., Kunovjánek B., Kamarád J., Gabriel P. (18. Panáček R.), Dvouletý R. (91. Herzog L.). Trenér: Martin Vávra.
Utkání bylo hráno na obě dvě strany, přičemž aktivita byla na straně hostujícího týmu. První brankovou příležitost, ale měli domácí, kdy Fábry nastřelil břevno Blažkovy branky. Poté se zase hra odehrávala mezi šestnáctkami, s výjimkou rychlých útoků z obou stran. V závěru prvního poločasu měli Hornoněmčané míč více na svých kopačkách. Druhý poločas začal volnějším tempem, kdy se do první příležitosti dostali hosté a Ventrča z 25 m zaměstnal domácího Rybníkáře, ten však střelu vytáhl na roh. V 62. minutě se ujali hosté vedení, kdy Ventrča proměnil pokutový kop, který vybojoval Panáček. Hosté si vytvořili nebezpečné brankové situace, které ovšem nevyužili a ujala se až šance v 92. minutě, kdy střela domácího kapitána se odrazila od tyčky a Hanák dorazil.
Nejlepší hráči: Lukáš Bahula - Julius Mojžíš

Nedakonice - Nezdenice 2:2 (0:1)
Branky: 50. Klečka J., 59. Lukůvka M. - 18. Bachůrek M., 64. Sviták P.
ŽK: 40. Král T. - 51. Kolínek L., 53. Lux R., 80. Adámek R.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Patrik Blažek, Jaroslav Andrýsek (laik).
Nedakonice: Ondřej M. - Šoustek P. (46. Hladký J.), Stupka J., Sklenář J., Petek M. (71. Vojtek Z.), Lukůvka M., Král T. (63. Jurášek M.), Klečka L., Čagánek R., Beránek T., Belák M. Trenér: Roman Sklenář.
Nezdenice: Mikulec P. - Sviták P., Mikliš M., Lux R. (90. Jančařík J.), Kolínek R., Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bachůrek M. (87. Uličník J.), Adámek R. Trenér: Josef  Pospíchal.
Od počátku utkání překvapivě převzali taktovku hosté, neustále ohrožovali domácí branku, hráli bojovně, těsně obsazovali domácí hráče a nedovolili jim jejich kombinační hru. V 18. minutě převzal Bachůrek čtyřicetimetrový pas do běhu, vnikl do vápna domácích a dělovkou prostřelil Ondřeje. Do konce poločasu se hrálo už jen převážně mezi šestnáctkami, domácí se snažili, měli i několik šancí, ale branku nedali. Ve druhém poločase domácí zpřesnili hru a rychle si přihrávali. V 50. minutě Lukůvka vystřelil a Klečka před Mikulcem tečoval do sítě. Domácí ožili a Lukůvka o devět minut později poslal Nedakonice do vedení. Hosty to nezlomilo a v 64. minutě se jim podařilo po nepřehledné situaci Svitákem vyrovnat. Do konce utkání již byla hra vyrovnaná, hosté překvapivě kontrolovali hru a zaslouženě si odvážejí cenný bod od vedoucího mužstva. Utkání mělo vysokou úroveň, hrálo se slušně bez tvrdých zákroků.
Nejlepší hráči: Tomáš Beránek - Pavel Sviták

Polešovice - Os. Lhota 3:1 (1:0)
Branky: 29., 66., 75. Korvas Z. - 89. Erdenebileg B.
ŽK: 70. Korvas R. - 24. Štergenich P., 65. Zbořil F., 66. Žajdlík S., 88. Malušek T.
ČK: 80. Kotek R. - 80. Kotačka O.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Jan Červinka (laik), Petr Hanáček (laik).
Polešovice: Andrýsek J. - Svoboda O. (74. Hasoň D.), Kotek R., Korvas Z., Korvas R., Kordula T., Janík Z., Janík M., Dvouletý L., Černoch M., Běhávka J. Trenér: neuveden.
Os. Lhota: Kuban V. - Žajdlík S. (68. Doležal M.), Zbořil S., Zbořil F., Štergenich P., Štergenich J. (76. Malušek T.), Pešík E., Kusák M. (72. Erdenebileg B.), Kotačka O., Jurčeka J., Bachan O. Trenér: Josef Dominik.
Za slunečného počasí se v Polešovicích hlavně v 1. poločase hrál vyrovnaný a slušný fotbal. Hra se více přiostřila až ve druhé půli. Vyvrcholením pak byla 80. minuta, kdy pod sprchu musel domácí Kotek i hostující Kotačka. 1. poločas byl více méně vyrovnaný, hosté měli více šancí, ale ty vyšly na prázdno. První poločas rozhodla dalekonosná střela v 29. minutě domácího hráče Korvase. Do 2. půle nastoupili hosté s větším odhodláním, ale branka padla v 66. minutě do jejich sítě, kdy krásné sólo zakončil Korvas a zvýšil tak na 2:0. V 75. minutě se po dlouhém outu dostal před branku Korvas, pro kterého nebyl problém docílit hatricku. Hosté se dostali ke slovu až v 89. minutě, když střídající Erdenebileg upravil na konečných 3:1.
Nejlepší hráči: Zdeněk Korvas - Ondřej Bachan

Uh. Ostroh - Drslavice 2:4 (0:2)
Branky: 46. Vlk M., 54. Šuster A. - 35., 59., 71. Orlovský M., 24. Machálek J.
ŽK: 60. Šuster A., 61. Mrkva T., 62. Kunovjánek M. - 44. Vacula P., 75. Zapletal P.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Milan Faker, Stanislav Molek (laik).
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Vlk M., Procházka Z., Mrkva T., Lopata M., Kunovjánek M., Kočiš P., Hlůšek S., Durna M., Boček L., Šuster A. (84. Chvílíček R.). Trenér: Pavel Vlk.
Drslavice: Hroch M. - Vacula P., Šrámek M., Šobáň J., Orlovský M., Moravanský T. (65. Zapletal P.), Mikulinec R., Machálek J., Machálek I., Kupec M., Bureš P. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
V Uherském Ostrohu se sešla dvě velmi kvalitní mužstva, která předváděla kombinační fotbal. Vedení se ujali hosté ve 24. minutě, když si na centrovaný míč naběhl Machálek - 0:1. Domácí po obdržené brance znervózněli, hra se jim nedařila a hosté toho využili ve 35. minutě kdy si Bureš pohrál s obranou, nacentroval a Orlovský do prázdné branky zvýšil na 0:2. Domácí mohli v 1. poločase snížit, ale Durna svou příležitost z malého vápna nevyužil a střílel vedle. Do 2. poločasu nastopuli domácí jak vyměnění a než se hosté rozkoukali tak ve 46. minutě Vlk hned při prvním útoku snížil na 1:2. V 54. minutě, kdy hosté zřejmě ještě spali, si naběhl na centrovaný míč Šuster a hlavou vyrovnal na 2:2. Kdo si myslel, že domácí budou tlačit i nadále, byl na omylu. Po špatné rozehrávce ostrožského brankáře se míč dostal k Orlovskému, který do prázdné brány dal na 2:3. Hosté od té doby opět převzali iniciativu a v 75. minutě si Orlovský naběhl na míč a přízemní střelou nedal golmanovi šanci. Konec utkání si hosté s přehledem pohlídali a zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráči: Stanislav Hlůšek - Martin Orlovský

Vlčnov - Nivnice 1:0 (1:0)
Branky: 24. Konečný R.
ŽK: 56. Kašpařík P., 92. Konečný R. - 12. Michalec J., 70. Boďa M.
Diváci: 160.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Jiří Dolinský, Josef Podškubka (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala J. (80. Havlík R.), Slovák J., Pinkava R. (88. Tomala K.), Palinek J., Křapa L., Konečný R., Kašpařík P., Kameník J., Chmelina M. (73. Bartošek J.). Trenér: Ivo Šimčík.
Nivnice: Gregor L. - Velecký V., Suchý R., Skočovský D., Plessner O. (58. Hladiš M.), Michalec J., Krajčovič Z. (78. Bartoš A.), Karlík J., Holboj M., Bortel L., Boďa M. Trenér: Vladislav Kalina.
V první půli byli vlčnovští lepší. Jejich první šance se zrodila v 23. minutě, kdy Pinkava přihrál míč Konečnému, a ten z velkého vápna střelil vedle pravé tyče. Ve 24. minutě se domácí ujali vedení z malého vápna, kdy se k levé tyči trefil Radim Konečný. Ve 30. minutě hostující Boďa nacentroval míč Skočovskému a ten z malého vápna poslal míč vedle levé tyče. Ve 33. minutě se domácí dožadovali penalty, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. V 43. minutě Dušan Skočovský hlavičkoval míč, ale Hlaváček ho bravůrně vykryl. V 2. poločase byli lepší Nivničané. Ve 47. minutě Holboj přihrál Skočovskému, ale jeho střela skončila vedle pravé tyče. V 70. minutě nebyla uznána hostujícímu celku branka, protože Skočovský přidržel Palinku. V 80. minutě Karlík fauloval Kameníka, ale Pinkava pokutový kop neproměnil, když míč nasměroval vedle pravé tyče. V nervozním závěru chtěl hostující celek vyrovnat, ale další branku mohli dát domácí, když v 93. minutě po chybě obrany utekl Tomala. Gregor ovšem jeho střelu vykryl.
Nejlepší hráči: Jan Kameník - Dušan Skočovský