Jasno za pět minut

Strání Sport 10 / 10 / 2021

Už je to obehraná písnička, fotbalisté FC Strání dojíždějí na žalostnou koncovku. Kdyby na Hané vyhráli 5:1, nikdo by se asi vůbec nedivil. Jenže Silnica a spol. nepromění ani tisíciprocentní šance…

Všechovice - STRÁNÍ 1:0

„Měli jsme sedm vyložených tutovek, jenže ani jednu neproměnili. Zápas měl skončit úplně jiným výsledkem, bohužel jsme v koncovce naprosto sterilní,“ posteskl si Antonín Popelka, kouč Strání.

O osudu zápasu rozhodla už 5. mnuta, v níž se hosté dopustili poziční chyby v obraně a brankář Čubík lovil míč ze sítě. Rychlý gól domácí nabudil, vzápětí trefili ještě tyčku, ale od 15. minuty se hrálo de facto na jednu branku. Strání jasně dominovalo, mělo místy drtivý tlak, vytvářelo si šance, ale i kdyby hrálo asi až do rána, gól prostě nedá… „Bohužel se střelecky trápíme i na tréninku, chybí nám vyložený zabiják, snajpr, který rozhoduje zápasy. V zimě určitě přivedeme do útoku posily,“ hlásí Popelka, kterého těší, že herně tým šlape. Dříve se totiž ani do šancí nedostával. „Kluci všechno řeší silou, nezachovají chladnou hlavu,“ posteskl si trenér. Největší šance spálili Horňák, Spáčil a Hruboš. A tak není divu, že Strání má po deseti odehraných zápasech na kontě pouze 5 vstřelených gólů. Poločas 1:0.

STRÁNÍ: Čubík - V. Čaňo (46. Jahoda), Řihák, Horňák, Holík - Silnica, Leskovjan, Spáčil (63. Palík), Moďoroši - Hruboš (76. Skočovský), Sedláček.