Je dvojnásobným vicemistrem Česka!

Je dvojnásobným vicemistrem Česka!
Uherské Hradiště Sport 14 / 07 / 2010

Skifař Daniel Vašťák z VK Slovácko oslnil Račice

Skifař Daniel Vašťák z VK Slovácko Uherské Hradiště zazářil na republikovém šampionátu mužů a juniorů v Račicích, když v kategorii mužů do 23 let vybojoval dva tituly vicemistra! Ve skifu a dvojskifu společně s Lukačevičem z LS Brno. Dorostenec Michal Plocek pak mezi juniory dvakrát postoupil do finálové jízdy.
„Z výkonu Dana byli všichni paf! Jeho záběr experty nadchl. Je to obrovský úspěch,“ nešetří superlativy kouč Milan Šurý, jehož svěřenec se neztratil ani v hlavní mužské kategorii. Opět postoupil až do finále, v němž dvě třetiny držel tempo s Ondřejem Synkem, vítězem Světového poháru v Luzernu!
Dorostenec Plocek sice na medailový kov nedosáhl, ale i v juniorské konkurenci prokázal, že je obrovským talentem. Ve skifu i dvojskifu postoupil do finále, v němž obsadil páté, respektive šesté místo. „Ale hlavně si vybojoval účast na světovém juniorském šampionátu, který se pojede od čtvrtého do osmého srpna v Račicích,“ těší Šurého. Plocek se na mistrovství světa určitě představí v závodě náhradníků a v případě nemoci nebo zranění naskočí do kterékoli z posádek. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace