Je konec, svaz ale zvažuje pořádání turnajů

Je konec, svaz ale zvažuje pořádání turnajů
Uherské Hradiště Sport 15 / 04 / 2020

Hotovo, konec. Amatérskému fotbalu v Česku vystavil koronavirus stopku. Fotbalisté už v rozehraném ročníku do bojů nezasáhnou a všechny výsledky budou anulovány. Jako by se vůbec nehrálo. Nikdo nepostoupí, nikdo nesestoupí.
Ještě před měsícem věřili fotbaloví funkcionáři, že by se situace mohla zlepšit a sezona se dohraje. „Na prvním místě je vždy zdraví. Situace není vůbec jednoduchá a to, že fotbal dostal definitivní stopku, musíme přijmout jako fakt, a doufat, že už se to nebude opakovat,“ reagoval František Miko, předseda okresního fotbalového svazu (OFS) v Uherském Hradišti, na rozhodnutí FAČR. „Aktuální ročník je minulostí, všechny výsledky budou od třetí ligy anulovány. Nám nezbývá než rozhodnutí respektovat a připravovat se na nový ročník, který začne v první polovině srpna,“ doplňuje Miko.
Výsledky po podzimní části jdou k ledu, týmy, které se připravovaly na jarní odvety, aby se popraly o postup nebo naopak zabojovaly o záchranu, už mají  jasno. Plány a ambice musejí přenést až do nového ročníku. U toho stávajícího 2019/2020 bude v historických análech napsáno Nehráno. Jedinou soutěží, která by se snad po dohodě klubů a podle situace ohledně nouzového stavu mohla dohrát, by byl okresní pohár. „Jsem optimista. Když budou kluby souhlasit a budou k tomu podmínky, tak proč ne. Otázkou je, jestli se případné finále odehraje v Uherském Hradišti, může totiž dojít ke kolizi s první ligou,“ poznamenal Miko.
Jako malá náplast se nabízejí oblastní turnaje, které plánují okresní a krajské fotbalové svazy. „Uvidíme, co vláda povolí,“ potvrdil předseda.
Co se nového ročníku týká, tak se nejspíš odehraje podle loňského, to že ale vše ještě musí projít přes valnou hromadu a losovací aktiv, který OFS bude svolávat v nejbližším možném termínu.
„Ale může se stát, že se některé kluby nepřihlásí, nebo se do okresu nové přihlásí z vyšší soutěže. Jedním z důvodů může být ekonomická stránka. Podle posledních informací ale kluby v těchto dnech obdrží dotace na mládež, takže snad situaci zvládnou,“ uzavírá František Miko.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace