Je to ocenění práce celého klubu

Je to ocenění práce celého klubu
Foto: Martin Otto  /  Martin Svědík bere druhé místo v anketě Trenér roku jako úspěch celého Slovácka
Uherské Hradiště Sport 28 / 03 / 2023

Martin Svědík přivedl fotbalové Slovácko v loňské sezóně nejen k zisku MOL Cupu, ale také k účasti ve skupinové fázi Evropské konferenční ligy.

Jeho práce našla ocenění také v anketě Trenér roku, kde se umístil na druhém místě hned za koučem mistrovské Plzně Michalem Bílkem.

Přestože jde o individuální cenu, tak ji beru jako odměnu pro nás všechny. U té ceny je sice napsáno Martin Svědík, ale já bych dal před něj jméno 1.FC Slovácko. Já jsem možná v tomto případě tou "výkladní skříní", ale je to zásluha všech. Od vedení klubu přes realizační tým až po fanoušky. Tu práci nedělám sám, děláme ji všichni společně. Velké poděkování patří hráčům, kteří plní, co po nich chceme, ale i všem dalším. Já jsem až na konci celého řetězce. Navíc fotbal je týmový sport.

Berete to ocenění jako vyvrcholení několika sezón ve Slovácku?

Teď jsme měli dvě úžasné sezóny, které jsme potvrdili účastí v evropském poháru. Pro mě jako člověka to jsou nezapomentulné zážitky. Ty nám pořád zůstanou a jsou strašně důležité. Já osobně z nich pořád čerpám. V životě je spousta špatných věcí, ale tyto krásné momenty jsou od života příjemným pohlazením. Ať jde o vazby s hráči, tak i s dalšími lidmi z klubu i kolem něj. A když se pak narodí úspěch, jako je vítězství v poháru nebo dvě čtvrtá místa či zmiňovaný evropský pohár, tak z ní profituje celý klub a i fotbalový region. I tato cena je pokračováním současné úspěšné éry a já za ni všem moc děkuji.

Užil jste si vyhlášení přímo v hotelu Hilton?

Bohužel jsem tam nebyl. Pozvání jsem sice dostal a už jsem se i domlouval s organizátory, že dorazím, ale manželka i dcera onemocněly, takže jsme se nakonec nemohli zúčastnit. Rodina je pro mě vždy na prvním místě. Navíc většinou se vyhlašuje veřejně jen první trenér což byl po zásluze Míša Bílek.

Věděl jste už předem, že to bude druhé místo a sledoval jste vyhlášení u televize?

Dopředu jsem nic nevěděl a u televize jsem ani neseděl. Dozvěděl jsem se konečný výsledek vlastně až ze zpráv od kamarádů a hráčů.

 

  

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist