Je to pro mě výzva i čest

Je to pro mě výzva i čest
Uherské Hradiště Sport 08 / 08 / 2018

Říká Filip Hančík,nástupce Vlachovského

Éra Petra Vlachovského skončila, osiřelého trenérského žezla u prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko se chopil Filip Hančík, který přichází z nedalekého Kněžpole. „Trénovat nejlepší moravský ženský klub je pro mě obrovská výzva a zároveň čest,“ prohlásil pro klubový web Hančík, který doposud trénoval pouze v Kněžpoli a Mistřicích.
„Ale samozřejmě  jsem nabídku přijal i kvůli skvělému trenérskému kolektivu a možnosti každodenní práce s řadou reprezentantek, které fotbalu obětují téměř vše. Jsou mu plně oddané,“ pokračoval nový kouč, který doposud působil u týmu jako trenér brankářek.
Letní přípravu naplánoval do bloků, ve kterých hráčkám ordinuje dvoufázový trénink. Žádné velké změny oproti předešlým létům ale nečekejte. Už samotnou obměnu realizačního týmu a odchod několika hráček totiž považuje za dostatečný zásah do týmu. „Každopádně absolvujeme soustředění v domácích podmínkách a změříme síly se zahraničními soupeři, postupně narazíme na Slovan Bratislava, Landhausen a Neulengbach,“ prozradil Hančík. V kabině už třeba nepotká Klaudii Fabovou, která zamířila do polského Walbrzychu, nebo Viktorii Čeriovou, jež se upsala Slovanu Bratislava.
Na přístupu k „podřízeným“ nemíní nic měnit. Stejně jako u mužů chce být otevřený, pozitivní, komunikativní a hlavně přirozený. „Je to klíč k úspěšné spolupráci, jsem připravený holkám pomoci i v mimofotbalových záležitostech. Od hráček očekávám intezivní a tvrdou práci jako doposud. Taky doufám, že budou trpělivé, žádný učený totiž z nebe nespadl,“ říká trenér věčně třetího týmu za pražskými „S“.Změní to? Jaké má ambice? „Hlavním cílem je, aby se holkám vyhýbaly zdravotní komplikace, užívaly si tréninky i zápasy a fotbal jim přinášel radost. Věřím, že i přes odchod klíčových hráček budeme praktikovat kombinační fotbal, korunovaný výsledky. Ale zajíci se počítají až po honu, takže uvidíme,“ odpověděl Hančík, který už počítá dny do startu nové sezony. Dočká se 19. srpna, kdy na rodném hřišti v Kněžpoli přivítá Liberec. 

Tagy článku

TOPlist