„Je to výzva,“ říká kouč

„Je to výzva,“ říká kouč
Foto: sch  /  Kouč - Šest dnů v týdnu vykupuje Zdeněk Šebesta staré železo a pak míří na trénink. Doba zlatokopů a profesionálních smluv v Uh. Brodě je minulostí.
Uherský Brod Sport 23 / 07 / 2011

Do Uh. Brodu se vrátil Zdeněk Šebesta a sází na patriotismus

Po sestupu do krajského přeboru nastal v kádru ČSK Uherský Brod pořádný průvan. V kolonce odchodů napočítá staronový kouč Zdeněk Šebesta už šest jmen. Do nadcházející sezony tak vstoupí se zcela novým, značně omlazeným kádrem. „Mám rád nové výzvy, proto jsem na nabídku klubového šéfa Josefa Hamšíka také kývnul,“ přiznává Šebesta, který na trenérském postu nahradil Lubomíra Blahu.
Do klubu se vracíte po roční anabázi ve Strání. Potěšila vás nabídka na opětovné převzetí žezla?
To víte, že ano. Jsem patriot a vždycky jsem snil o tom, že jednou povedu jako trenér brodské muže. Oproti kolegům mám jednu obrovskou výhodu. V klubu jsem jako trenér prošel od přípravky všemi kategoriemi. Práce s mladými hráči mě navíc baví. Většinu kádru znám, většinu hráčů jsem před časem vedl v dorostu.
Máte za sebou dva přípravné zápasy, ve kterých jste si připsali skalpy divizních soupeřů. Je to signál k lepším zítřkům?
Především je vidět, že všichni kluci mají chuť porvat se o místo v základní sestavě. A to je pro mě pozitivní zjištění. Třeba zápas proti Brumovu odehráli se stejným nasazením jako v mistráku. Výsledky nijak nepřeceňuji, důležitá bude až soutěž. Ale výhra nad Brumovem i Valašským Meziříčím se každopádně počítá.
Soutěž ale asi bude trošku jiná káva. Zvlášť když kádr opustilo hned šest hráčů…
Samozřejmě že je to pro nás oslabení. V klubu však razíme filozofii, že nemá cenu hráčům bránit ve fotbalovém růstu. Když je o ně zájem, nikdo jim nebrání. Vrága tak třeba zamířil na hostování do divizních Napajedel. Bratři Ligasovi se pro změnu po letech vracejí do Nivnice, odvedli u nás kus poctivé práce, takže jsme jim v odchodu rovněž nebránili. Dalším třem hráčům skončilo hostování.
A co nové tváře? Už se něco rýsuje?
Zkoušíme Galušku z Ostrožské Nové Vsi, který pracuje v jedné brodské firmě, takže jeho příchod není vyloučen. Další hráče jsme stáhli z hostování a mají možnost se porvat o dres. Všichni mají stejnou startovní čáru. Sázím na brodský patriotismus, doba drahých nákupů je nenávratně pryč. Zlatokopů už u nás působilo v minulosti dost, touto cestou rozhodně jít nechceme.
Okamžitý návrat do divize tudíž asi není prioritou, nemám pravdu?
Do krajského přeboru jdeme s pokorou, určitě se na nás bude chtít každý vytáhnout. Vždyť z historického hlediska patříme úplně někam jinam. I brodská veřejnost by nás nejraději viděla co nejrychleji zpět v divizi. Jenže krajský přebor má svou kvalitu, navíc dojde k reorganizaci, takže to bude nesmírně těžký boj. Věřím ale, že se budeme rvát o horní příčky. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace