Jedenáct gólů na výhru nestačilo

Hluk Sport 15 / 01 / 2016

Ani bod nezískali v dalším dvojzápase divizní florbalisté Spartaku Hluk a propadli se v tabulce až na pátou příčku. Na třetí Telnice však ztrácí jen dva body. Svěřencům hrajícího kouče Pavla Rochovanského paradoxně k aspoň jednomu vítězství nestačilo ani 11 gólů...
Přerov - HLUK 9:7
I když kanonýr Tomáš Olbert otevřel skóre zápasu, v jeho polovině Hlučané prohrávali 1:6! Až potom se probrali, začali mohutně dotahovat a před poslední třetinou už ztráceli jen dvě branky (5:7). Tým ze Slovácka dál pokračoval ve stíhací jízdě, za 40 sekund snížil Duda a ve 48. minutě srovnal Holý. Jenže závěr nakonec patřil Přerovu, který potrestal hrubky v hlucké defenzivě. „Nezvládli jsme první polovinu utkání, kdy nás soupeř přehrával důrazem. I když jsme pak vývoj ještě zdramatizovali, štěstí se nakonec přiklonilo k Hanákům,“ posteskl si kouč. Branky: Olbert 3, Duda 2, Blizňák, Holý. Třetiny 3:1, 4:4, 2:2.
Holešov - HLUK 6:4
Na půdě devátého Holešova byl Spartak jednoznačným favoritem, roli však plnil jen první třetinu, kterou vyhrál 4:2. Po přestávce se obraz hry zcela změnil, domácí přebrali otěže, rychle vyrovnali a v polovině zápasu šli do vedení 5:4. Hlučanům se na florbalky přilepila nervozita, spalovali jednu šanci za druhou a domácí naopak, hnáni fanoušky, vycítili šanci na cenný skalp. Definitivní hřebík do hlucké rakve přišel z vlastní hole. „Ztrátu bodů si nedovedu vysvětlit. Místo abychom rozhodli už v první třetině, tak jsme soupeře vrátili do hry. Excelentní výkon domácího brankáře nám zabránil v bodovém zisku, ale nutno dodat, že za výkon jsme si jej nezasloužili,“ přiznal Rochovanský.
Branky: Duda, Šimíček, Rochovanský, Holý. Třetiny: 2:4, 3:0, 1:0.

autor: ceh, pch