Jednou hej, podruhé ouvej

Staré Město Sport 23 / 12 / 2015

Tříbodovou rozlúčku s rokem 2015 absolvovali prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město, kteří na domácí palubovce porazili MFF Praha. Ve druhém vystoupení však nestačili na Turnov a přezimují na předposledním jedenáctém místě.
St. Město  - MFF Praha 3:1
Zápas začal s hodinovým zpožděním, neboť Pražané uvízli v koloně na dálnici. Větší handicap to byl pro vysokoškoláky, kteří vlastně hned z autobusu nastoupili na palubovku. Nástup jim ještě vyšel, hráli bez zábran, riskovali servis a udržovali si mírný náskok. Ve druhé polovině setu se ale karta obrátila a domácí si dvěma dvoubodovými sériemi při servisech Skyby a Motyčky zajistili rozhodující náskok. První setbol proměnili dvojblokem Kamler, Skyba. Ve druhé sadě Pražané výrazně přidali na servisu,  prosazovali se i v útoku na síti a bylo rychle srovnáno. O osudu rozhodl třetí set, ve kterém domácí prohrávali 10:15 a 12:16, ale po výborném servisu Skyby, který podpořili blokaři i hráči v poli, šli v jednom postavení do vedení 21:16 a set už nepustili. Třetí set se už hrál v režii domácích, když jej až v závěru zdramatizoval výborný Kouba. Odpor soupeře zlomil proměněním druhého mečbolu Bláha útokem z hlavního kůlu. Sety 22, 15, 21, 22.
St. Město - Turnov 1:3
I když domácí vedli 7:5, chybami soupeři nabídli šestibodovou šňůru. V koncovce ještě srovnali na 21:21, ale po dalších chybách na příjmu i v útoku jej ztratili. Na chlup stejný byl i druhý set.
Domácí střídali výborné akce s chybami, prohrávali 15:19, srovnali na 24:24 a vzápětí set prohráli, když neproměnili jasnou bodovku a soupeř nabídkou setbolu nepohrdl.
Třetí set patřil volejbalistům VSK, kteří se zlepšili po všech stránkách a soupeře doslova deklasovali.
Jenže ve čtvrté sadě na výkon nenavázali, rychle prohrávali 6:1 a i když v koncovce stáhli na 21:22, o tie break se připravili nevynucenými chybami. Sety -21, -24, 16, -21.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Adamec, Skyba, Janečka, Maděra, Motyčka, libero Kroča. Střídali Kment, Bláha, Kvapilík.