Jela jako čert, na medaili pro tátu to nestačilo

Jela jako čert, na medaili pro tátu to nestačilo
Foto: Radmil Schneider  /  Vanessu Schneiderovou dělily od medaile z běžkařských závodů čtyři sekundy.
Staré Město Sport 21 / 02 / 2023

Sedmiletá Vanessa Schneiderová ze Starého Města sbírá medailové úspěchy především v sedle horského kola, ale v Beskydech opět ukázala, že jí nejsou cizí ani jiné sporty. Po triatlonu a závodech v terénním běhu zkusila v rámci zimní přípravy běžky, když se postavila na start Noční stopy Valachy tour.

I když na medaili nedosáhla, v konkurenci více než 140 dětí se vůbec neztratila. „Byl to nádherný závod. Chtěla jsem získat medaili pro tatínka k narozeninám, ale těsně to nevyšlo,“ litovala v cíli Schneiderová.

Závodníci však bojovali s tvrdými podmínkami, hustě sněžilo a teplota klesla hluboko pod nulu. Organizátoři pouštěli startující na trať v desetisekundových intervalech. „Vůbec jsme nevěděla, jak na tom jsem. Ale jela jsem jak čert,“ svěřila se talentovaná bikerka.

Těsně před cílem čekal na běžkaře výjezd z lesní pasáže a prudký sjezd, který zvládla excelentně a do cíle dojela už ve velké chumelenici na pátém místě. Jen čtyři sekundy ji dělily od medaile. „Jela hranu, nebýt v jednom z výběhů zablokované trati pomalejší závodnicí, pomýšleli jsme na mety nejvyšší. Takový je ale sport…,“ pravil Eda Lušovský, kondiční trenér bikerky hájící barvy brněnského klubu Open Cycling Academy.

Tagy článku

TOPlist