Jeleček začíná plnit slib Hřebíkovi na MESITu

Jeleček začíná plnit slib Hřebíkovi na MESITu
Foto: rek
Uherské Hradiště Sport 06 / 09 / 2011

Školní rok začal i pro dva fotbalisty 1.FC Slovácko

Sliby se mají plnit nejen o Vánocích. To si zřejmě řekl devatenáctiletý vicemistr Evropy a hráč 1.FC Slovácko Tomáš Jeleček. Reprezentačnímu kouči Jaroslavu Hřebíkovi totiž slíbil, že pokud postoupí na mistrovství Evropy ze skupiny, tak si dodělá maturitu. „Bylo to ještě na druhé kvalifikaci na ME v Břeclavi. Při jednom kompenzačním cvičení se mě trenér Hřebík ptal, co dělám za školu. Když jsem mu řekl, že dělám učební obor truhlář, tak mně řekl, ať mu slíbím, že zkusím udělat maturitu, pokud na EURO postoupíme a tam postoupíme ze skupiny. Tenkrát jsem to bral spíš s humorem, protože jsem ani nečekal, že postoupíme,“ vzpomíná na letošní jaro Tomáš Jeleček. Z Rumunska nakonec přivezl stříbrnou medaili, takže na řadu přišlo i plnění slibu. Svým slibem si ale na sebe ušil bič. „Já jsem za to ale rád. Určitě je to lepší než sedět doma. Ještě jsem musel udělat testy na učebním oboru, které mně na jaro nevyšly, a doufám, že v pondělí si vyzvednu výuční list,“ přidává podmínku maturitního studia vicemistr Evropy.
Pro splnění slibu si nakonec vybral Střední školu MESIT a na ní obor podnikání. „Je to dvouleté studium a přijde mi, že jej v praxi hodně využiji. Navíc na MESITu nám vyšli vstříc, takže půjde skloubit studium s fotbalem,“ vysvětluje svůj výběr školy Jeleček. „S fotbalovou akademií máme dlouholetou spolupráci, takže u nás na škole studuje a studovalo několik fotbalistů. Je ale pravda, že vicemistra Evropy máme na škole poprvé. Jsme však natolik variabilní školou, že jsme se dohodli na režimu, který splní nároky školy a také nároky profesionálních fotbalistů. Teď už bude záležet jen na nich samotných, jestli své studium zdárně završí maturitou,“ řekl na úvod studia obou členů Soukupova kádru ředitel školy Radek Mikula.
Jeleček totiž nezůstane na oboru sám. Ke studiu přemluvil i parťáka z kabiny Milana Kerbra. „Ani mě moc přemlouvat nemusel. Sám jsem v plánu maturitu měl a navíc to chtěla i maminka. Navíc maturita se může hodit i do budoucna, když po skončení hráčské kariéry třeba budu chtít studovat trenérství,“ přidává svůj důvod Milan Kerbr, který v posledním domácím utkání svojí trefou do černého zajistil první ligové vítězství Slovácka. Na to, že se to ve dvou lépe potáhne, spoléhá Jeleček. „Můžeme si při studiu pomáhat. Na soustředěních a do autobusu s sebou budeme brát učebnice,“ plánují oba svoji společnou studentskou budoucnost. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace