Jiří Mikláš udržel naději Korytné

Slovácko Sport 08 / 06 / 2011

Okresní soutěž 26. kolo

Hradčovice - Buchlovice 2:6 (0:3)
Branky: 54. Mikulec R., 75. Máčala R. - 29., 35., 62. Křiva D., 38. Marek B., 58. Jurča A., 64. Kotek J.
ŽK: 61. Rosík V., 87. Daněk O. - 85. Kovařík P.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Vladimír Hlaváč (laik), Zdeněk Bílka (laik).
Hradčovice: Rosík V. - Urubčík Z., Pavlík J., Mitáček L., Mikulec R. (66. Máčala R.), Mikulec J. (46. Daněk O.), Mikulec D., Jurčík D., Indra T., Hostýnek P. (37. Pochylý P.), Hlaváč V. Trenér: Radim Mikulec.
Buchlovice: Hlůšek P. - Tomešek Z., Šarata R. (64. Čech M.), Mikula J., Marek B., Křiva D., Kovařík P., Kotek J., Kořínek M., Jurča A. (67. Valeš P.), Belant L. Trenér: Petr Sonntag.
Domácí v úvodních minutách byli lepším týmem, ale z pěti vyložených šancí jen dvakrát nastřelili spojnici, čehož potom mohli litovat. Ve 29. minutě hosté zahrávali rohový kop, na který si naběhl Křiva a hlavou zavěsil - 0:1. Tentýž hráč o pár minut později po pěkné akci zvyšoval pro hosty na 0:2. Ve 38. minutě po pěkné kombinační akci završil poločasové skóre na 0:3 Marek pěknou střelou k tyči. Do druhého poločasu domácí nastoupili s jednou změnou v sestavě. V úvodu se snažili s výsledkem něco udělat, ale zahodili dvě vyložené šance. V 54. minutě se domácí gólově prosadili, kdy po zmatku u hostující obrany snižoval na 1:3 Mikulec. Na tuto branku rychle odpověděl hostující tým, po rychlém brejku v 58. minutě Jurča zvyšoval na 1:4. Po této brance domácí už rezignovali a tak v 62. minutě autor hattricku Křiva zvyšoval na 1:5. O dvě minuty později zvyšoval na 1:6 Kotek. V 75. minutě uzavřel na 2:6 Máčala.
Nejlepší hráči: Dalibor Mikulec - David Křiva

Huštěnovice - Babice 5:2 (3:1)
Branky: 5., 16. Zlámalík R., 21., 51. Střítecký M., 71. Puškáč L. - 3., 63. Soldán L.
ŽK: 10. Poiselt A. (Babice).
Diváci: 150.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Jakub Horňák, Pavel Čechmánek.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka A., Vašíčka M., Umlauf M., Střítecký M., Puškáč L. (82. Grebeníček Z.), Petrželka J., Kryška M. (55. Vaverka T.), Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Babice: Hájek M. - Soldán L., Říha L., Poiselt A., Maňásek Z., Litoš F., Lahola M., Chmel R., Fusek I. (46. Lahola T.), Buksa R., Bíček L. Trenér: Slavoj Štěrba.
Hosté udeřili hned z prvního útoku. Soldán si naběhl na centr a přízemní střelou dal na 0:1. Domácí po rozehrávce rychle srovnali, Zlámalík si zpracoval míč před šestnáctkou a vyrovnal na 1:1. V pohodě hrající domácí se dočkali i vedení, když si v 16. minutě naběhl Zlámalík a z voleje dal na 2:1. Domácí se následně dočkali ve 21. minutě. Střítecký si zpracoval míč před šestnáctkou a přízemní střelou zvýšil na 3:1. Ve druhém poločase domácí opět zatlačili hosty a byla z toho čtvrtá branka, když si Střítecký naběhl na přihrávku a přízemní střelou zvýšil na 4:1. Hosté se nevzdávali a dočkali se snížení v 63. minutě, kdy si Soldán zpracoval míč a zvoleje snížil na 4:2. V 71. minutě si zpracoval míč Puškáč z 25 metrů bombou vymétl šibenici. Zbytek utkání se dohrál v poklidu.
Nejlepší hráči: Rostislav Zlámalík - Lukáš Bíček

Korytná - Bánov 7:3 (3:2)
Branky: 12., 30., 72. (p), 89. Mikláš J., 42. Žajgla T., 70. Navláčil O., 75. Máčalík Jan - 17., 60. Vaňhara J., 39. Mahdalík J.
ŽK: 38. Vacula J. - 70. Horňák L.
Rozhodčí: Josef Tomanec - Josef Flasar (laik), Tomáš Polanský (laik).
Korytná: Málek Mi. - Žajgla T., Vacula J. (53. Zetka M.), Navláčil O., Mikláš J., Medůsek M., Matucha J., Máčalík J., Janovský L., Janík D. (63. Zámečník M.), Bublík I. Trenér: Pavel Tinka.
Bánov: Řihák P. - Vaňhara J., Pavlíček A., Machalík V., Mahdalík J. (68. Polanský L.), Mahdalíček P., Mahdal L., Horňák L., Gajdůšek M. (63. Vrága A.), Durďák V., Dalajka M. Trenér: Břetislav Polanský.
Utkání bohaté na brankové příležitosti začali lépe domácí, kteří se ve 12. minutě ujali vedení zásluhou Mikláše. Hosté v 17. minutě vyrovnali po rohovém kopu na 1:1, když se prosadil Vaňhara. Domácí se opět ve 30. minutě ujali vedení, opět Miklášem po krásné akci na jeden dotek. Devětatřicátá minuta přinesla vyrovnání Mahdalíkem po odraženém přímém kopu - 2:2. Ve 42. minutě se řítili z půlky tři hráči Korytné na hostujícího gólmana a branku vstřelil Žajgla. V 60. minutě opět Vaňhara srovnal skóre na 3:3. V 72. minutě z pokutového kopu dostal domácí do vedení Navláčil. O dvě minuty později zvyšoval nejlepší hráč na hřišti Mikláš na 5:3. Hosté poté hru otevřeli a domácí zvyšovali zásluhou Máčalíka a Mikláše na konečných 7:3.
Nejlepší hráči: Jiří Mikláš - Lukáš Mahdal

Košíky - Pitín 4:2 (4:2)
Branky: 31., 42. Hastík P., 10. Poháněl K., 15. Uherka Z. - 14. Krahula L., 28. Kozubík J.
ŽK: 70. Uherka Z. - 40. Krahula L., 45. Kozubík J., 61. Trllo Z., 81. Švehlík F., 85. Kozubík A.
ČK: 80. Poháněl J. (Košíky).
Diváci: 90.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Antonín Mikulec (laik), Pavel Berčík (laik).
Košíky: Ondruch A. - Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M., Přílučík L., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík M., Hastík P. (87. Mařák P.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Večeřa.
Pitín: Urbánek P. - Zýka J., Voda M., Trllo Z., Švehlík F., Struhař P., Maňas M., Krahula L., Kozubík J., Kozubík A., Kavka P. Trenér: Lukáš David.
V Košíkách se hrálo už v sobotu a zejména v prvním poločase se hrál velmi pohledný fotbal s mnoha brankami. Nejprve se ujali vedení domácí, kdy v 10. minutě otevřel skóre Poháněl. Čtyři minuty nato hosté vyrovnali Krahulou. Domácí rozehráli a hostujícího brankáře překvapil dalekonosnou střelou Uherka 2:1. Ve 28. minutě hosté opět vyrovnali, a to Kozubíkem. Potom přišel ke slovu Hastík, který ve 31. minutě poslal opět domácí do vedení - 3:2. Hosté měli možnost srovnat z poktového kopu, ale brankář Ondruch ho bravúrně zneškodnil. Ve 42. minutě se dostal ke slovu opět Hastík a stanovil jak poločasový, tak jak se později ukázalo i konečný výsledek na 4:2. Ve druhém poločase se hrál slušný fotbal, ale chyběly branky. Jediné, co stojí za zmínku, byla červená karta Poháněla za zbytečné vražení do protihráče.
Nejlepší hráči: Pavel Hastík - Libor Krahula

O. N. Ves B - Popovice 7:3 (2:2)
Branky: 1., 61., 69. Svoboda P., 28. Hábl O., 46. Slezák V., 56. Kusák M., 81. Jirásek A. - 39., 65. Králík V., 9. Tetera T.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Tomáš Nosek (laik), Libor Jurásek (laik).
O. N. Ves B: Boček A. - Štefaník R. (16. Slezák V.), Szabo T., Svoboda P. (74. Jirásek A.), Pokorný L., Němec M., Kusák M., Kosík A., Jurásek D., Hábl O., Franěk P. Trenér: Michal Kusák.
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Šácha P., Prajza M., Mimránek L., Křapa P., Králík V., Hladný T. (37. Musil O.), Hanáček J. (70. Slavík Z.), Haluza L., Halouzska J. (54. Hutyra R.). Trenér: Roman Bureš.
Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a hned ve 30. sekundě vedli 1:0. Poté se hra dočasně zklidnila, ale již v 9. minutě za hosty vyrovnával Tetera. Ve 28. minutě trefil ostrožský Hábl a ve 39. minutě srovnával skóre Králík. První poločas byly Popovice domácím rovnocenným soupeřem, proto se šlo do kabin za stavu 2:2. Druhý poločas začal stejně jako ten první a již po pár sekundách domácí Slezák slavil gól. Druhý poločas byl jednoznačně v režii novoveských. Po zvýšení skóre v 56. minutě na rozdíl dvou branek se Popovice položily úplně a zápas se už dohrával jen z povinnosti. Konečné skóre 7:3 mluví za vše a tři body zůstaly po zásluze v Ostrožské Nové Vsi.
Nejlepší hráči: Petr Svoboda - Václav Králík

St. Město - Kněžpole B 0:3 (0:2)
Branky: 15., 37. Varga R., 90. Flíbor T.
ŽK: 30. Botek J., 65. Žajdlík J. - 32. Varga R., 70. Doseděl K., 72. Hančík F., 79. Flíbor T.
Rozhodčí: David Šimoník (8,4) - Jiří Stuchlík (laik), Václav Lapčík (laik). Delegát utkání: Radek Vlček.
St. Město: Adamík T. - Žajdlík J. (80. Bičan M.), Trávník R., Panáček M. (66. Šatava D.), Kment M., Horák M., Hastík R. (60. Svoboda O.), Grebeň M., Botek J., Andrýsek M., Abrahám R. Trenér: Milan Višenka.
Kněžpole B: Brázdil O. - Varga R. (62. Hančík F.), Pastyřík R., Palčík R., Kozelek M., Kašný P., Kamočai L. (77. Sedlák M.), Hruboš P., Hruboš L., Flíbor T., Doseděl K. (85. Mazůrek A.). Trenér: Zbyněk Grubl.
Hosté od samého úvodu drželi míč pod kontrolou a zatlačili domácí na vlastní půli. Poprvé se prosadili v 15. minutě, kdy domácí obrana propadla při autovém vhazování čehož využil Varga, který zavěsil přesně k tyči. Druhá branka padla ve 37. minutě kdy se prosadil opět Varga. Do konce prvního poločasu se na hrací ploše již nic nestalo. Do druhého poločasu hosté nastoupili s cílem hlídat dvoubrankový náskok a kontrolovat hru. To se jim dařilo a navíc ještě hrozili z rychlých protiútoků, které ale nevyužili. Domácí měli největší šanci v 65. minutě, ale z velkého závaru před Brázdilovu brankou se nedokázali prosadit. V samém závěru ještě hosté potvrdili své vítězství pěknou kombinační akcí, kdy skóroval do prázdné branky Flíbor.
Nejlepší hráči: Jan Botek - Radim Palčík

Tupesy - Mařatice 2:8 (2:2)
Branky: 12. Vávra J., 30. Gejdoš M. - 2., 52. Šenk P., 44., 85. Zedek J., 46., 80. Kroča M., 56. Tyl V., 76. Prekop D.
ŽK: 21. Gejdoš J., 60. Drška M., 75. Polášek B. - 26. Zbořil S., 70. Vyorálek D.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Jiří Vávra (laik), Milan Čeněk (laik).
Tupesy: Gaura J. - Vávra P., Vávra J. (52. Drška M.), Molek S., Mikula F., Maňásek M., Madzia D. (75. Polášek B.), Kubíček T., Gejdoš M., Gejdoš J. (60. Šimek O.), Bergauer M. Trenér: Antonín Šimon.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V., Šenk P., Prekop D. (82. Piecha E.), Kubíček P. (70. Lžičář M.), Kroča M., Kovács L. (37. Knapčík M.), Janků A. Trenér: Václav Chvojka.
Hned ve 12. minutě Kubíček centroval míč z 20 metrů a Vávra dal na 1:0. Ve 22. minutě se Mařatice dostali k první šanci, když Šenk z přímého kopu srovnal na  1:1. Ve 30. minutě opět chybovala hostující obrana a Gejdoš šel sám na bránu a zvýšil na 2:1. Ve 44. minutě zahrál Prekop rohový kop a hlavičkou srovnal Zedek na 2:2. Ve 46. minutě poslal hosty do vedení Kroča - 2:3. V 52. minutě zahrál Prekop rohový kop a Šenk hlavou zvýšil skóre - 2:4. O čtyři minuty později se míč odrazil od domácích obránců a Tyl ho střelou z malého vápna umístil do brány. V 76. minutě z pravé strany z přímého kopu umístil střelu Prekop. V 80. minutě se po chybě domácí obrany dostal k míči se Kroča, který vsítil další branku. Nejkrásnějším gólem zápasu ukončil skóre na 2:8 Zedek, když obešel tupeskou obranu a poslal míč do sítě.
Nejlepší hráči: Tomáš Kubíček - Dalibor Prekop