Jiskérka naděje na play off stále plápolá

Uherské Hradiště Sport 28 / 12 / 2010

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště stále živí naději na postup mezi dvanáctku nejlepších, zaručující boj o play off! Po výborném výkonu si totiž ve středu nadělili tři body po skalpu Valašského Meziříčí a aktuálně tak ztrácejí na dvanáctou Břeclav dva body. A do konce základní částí zbývají dvě kola...
Uh. Hradiště - Val. Meziříčí 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Do hradišťské brány se opět postavil Hynek Kůdela a stejně jako proti Šumperku potvrdil, že má formu jako hrom. Na tříbodovém úlovku měl lví podíl.
Sakrajdovi boys odstartovali zostra a v osmé minutě otevřel skóre kapitán Andrýsek, když nepohrdl milimetrovou přihrávkou Antonoviče a z jednoho kroku zametl puk za bezmocného brankáře Krumpocha. Kdo však očekával, že tím rozpoutal gólovou smršť, byl malinko zklamán. Domácí sice měli stále navrch, vytvářeli si tradičně šance, ale stejně tradičně byli na štíru s jejich proměňováním. A tak se ve 23. minutě začínalo znovu od „nuly“. Třebaže Uh. Hradiště hrálo přesilovou hru, špatnou rozehrávku vystihl Vašut a tváří v tvář Kůdelovi nezaváhal. Dvě jedničky na ukazateli skóre však vydržely jen 111 sekund, pak se do pásma vřítil Karpíšek nabil Kotačkovi, který z první nedal Krumpochovi šanci. Mimochodem domácí kanonýr se trefil hned v prvním střídání poté, co ve třetí lajně nahradil Červenku. Rychlá odpověď domácí nabudila, byli jasnými pány na ledě a ještě do druhé sirény si pojistili vedení. Mikešovu ránu i dorážku Sladkého valašský gólman ještě zlikvidoval, ale na „biliárový šťouch“ v podání Piluši už byl překrátký.
A nejproduktivnější domácí borec stál i u čtvrté trefy. Ve 44. minutě napřáhl Mikeš, jeho ránu gólman zcela nezkrotil a toulající se puk poslal do prázdné Piluša. Za čtyři minuty už to bylo 5:1, když Sakrajda zachytil na obranné modré rozehrávku soupeře, žabičkou poslal do brejku Mikeše, který našel skulinku mezi Krumpochovými betony. Za rozhodnutého stavu se hosté už soustředili výhradně na ofenzivu, což byla voda na hradišťský mlýn, jenže už ani z jednoho mráčku nezapršelo. Domácím nevycházely ani přesilové hry. Branky: 8. Andrýsek (Antonovič, Sakrajda), 25. Kotačka (Karpíšek), 38. Piluša (Mikeš, Sladký), 44. Piluša (Mikeš), 48. Mikeš (Sakrajda, J. Rapant). Vyloučení 8:7, bez využití, oslabení 0:1, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Sladký, Matula, Krystýnek, Pochylý, Stašek, J. Rapant, Vodák - Knebl, Mikeš, Piluša - Antonovič, Andrýsek, Sakrajda - M. Rapant, Karpíšek, Červenka (25. Kotačka).
1. Šumperk    20    3    0    3    136:67    66
2. Havířov    17    2    2    5    122:65    57
3. Orlová    18    0    0    8    110:71    54
4. Přerov    14    2    3    7    111:69    49
5. Prostějov    15    1    2    9    103:68    49
6. Nový Jičín    13    3    1    9    81:75    46
7. Opava    13    2    1    10    88:81    44