Jiskra hlásí návrat na Širůch

Jiskra hlásí návrat na Širůch
Foto: sal, koláž DOBRÉHO DNE
Staré Město Sport 09 / 08 / 2018

Staroměšťané budou opět chodit na oblíbený stadion

Sparta patří na Letnou, Bohemians do Ďolíčku a staroměstská Jiskra na Širůch. Spojení Jiskra a Širůch v posledních patnácti letech ale neplatilo. Poté co se ale město Staré Město domluvilo s vlastníkem areálu SYNOT REAL ESTATE na odkoupení sportoviště, vyběhnou žlutomodří fotbalisté Jiskry k prvnímu soutěžnímu zápasu už tuto sobotu proti morkovickému béčku. „Je to pro nás velká čest, jsme rádi, že se opět vracíme na Širůch. Je to pro nás fotbalová Mekka. Širůch to je prostě Jiskra, je to kus velké fotbalové historie,“ neskrýval nadšení nad návratem předseda klubu Jan Žitňanský.
Staroměstský Širůch pamatuje nejen bitvy dvou nesmiřitelných klubů z obou břehů řeky Moravy, tedy Jiskry a Slovácké Slavie, ale také prvoligové souboje tehdejšího Synotu. Od teď už zase budou chodit staroměstští fanoušci na svou Jiskru na Širůch. Do teď chodili na nedaleký Rybníček, kde ale nebylo takové zázemí, jako nabízí právě Širůch. „Fanoušci Rybníčku nikdy moc na chuť nepřišli, ale jinou možnost jsme neměli. Teď budou mít k dispozici zastřešenou tribunu a také legendární schody. I pro hráče se bude jednat o pořádný komfort. Teď budeme patřit k týmům, které disponují jedním z nejlepších fotbalových areálů,“ dodává Žitňanský. Součástí areálu je i hřiště s umělou trávou.
Sportovní areál na Rybníčku ale neosiří. Jelikož Staroměstská Jiskra disponuje hned několika mládežnickými týmy jak na okresní, tak krajské úrovni. Okresní mládežníci budou hrávat utkání na Rybníčku a ti, co hrají krajské soutěže, tak na Širůchu.
Staroměstské fotbalisty sice čeká premiérový zápas v I. B třídě v sobotu proti Morkovicím, přesto už stihli na zeleném pažitu odehrát 1. kolo krajského poháru, ve kterém ale podlehli až na penalty Zdounkám. „Byl to trochu smolný zápas, ale věřím, že proti Morkovicím uspějeme. K týmu přišel zkušený trenér Libor Soldán, který na Širůchu ještě válel první ligu. Pro fanoušky, a nejen pro ně, máme v plánu slavnostní otevření hřiště, které by se mělo konat 15. září, kdy nás čeká derby utkání se Zlechovem,“ doplňuje staroměstský předseda fotbalistů.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace